Zapalcie z nami Światło dla Ukrainy!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

17.03.2022

Dziś czwartek! Od wybuchu wojny na Ukrainie mijają 3 tygodnie. Nieoceniony ks. Adam Boniecki zapala dziś z nami „Światło dla Ukrainy”, które jest nie tylko widocznym znakiem naszej jedności z narodem ukraińskim, ale bardzo konkretnym wsparciem działań prowadzonych przez Dobrą Fabrykę. Dochód z każdej świecy pomoże nam:
1. Udzielać pomocy humanitarnej oczekającym na przeprawę po ukraińskiej stronie granicy.
2. Wysyłać kolejne transporty z żywnością, ciepłymi ubraniami i wszystkim, o co proszą merowie ogarniętych walkami miast.
3. Wyjść naprzeciw potrzebom matek i dzieci, które już są bezpiecznie w Polsce, ale potrzebują pomocy w opiece nad dziećmi, znalezieniu pracy, odnalezieniu się w zupełnie nowej, obcej dla nich rzeczywistości.
Zapalcie z nami Światło dla Ukrainy ponownie dziś o godzinie 20:00!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000