Zapalcie z nami Światło dla Ukrainy!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

17.03.2022

Dziś czwartek! Od wybuchu wojny na Ukrainie mijają 3 tygodnie. Nieoceniony ks. Adam Boniecki zapala dziś z nami „Światło dla Ukrainy”, które jest nie tylko widocznym znakiem naszej jedności z narodem ukraińskim, ale bardzo konkretnym wsparciem działań prowadzonych przez Dobrą Fabrykę. Dochód z każdej świecy pomoże nam:
1. Udzielać pomocy humanitarnej oczekającym na przeprawę po ukraińskiej stronie granicy.
2. Wysyłać kolejne transporty z żywnością, ciepłymi ubraniami i wszystkim, o co proszą merowie ogarniętych walkami miast.
3. Wyjść naprzeciw potrzebom matek i dzieci, które już są bezpiecznie w Polsce, ale potrzebują pomocy w opiece nad dziećmi, znalezieniu pracy, odnalezieniu się w zupełnie nowej, obcej dla nich rzeczywistości.
Zapalcie z nami Światło dla Ukrainy ponownie dziś o godzinie 20:00!