W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do Kijowa

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

07.03.2022

Jest sobota. Godzina 22:00. Dobra Fabryka z Adą Porowską na czele pracuje właśnie nad stworzeniem modelowej organizacji Dworca Zachodniego, o którą poprosiły nas władze. Pomoże ona rozładować tłumy i zamieszanie, rozpoznając potrzeby ludzi, którzy docierają do Warszawy z granicy. 

W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do ogarniętego walkami Kijowa. Wczoraj chleb. Dziś ryż, kasze, makarony, czekolady, batony energetyczne i artykułu higieniczno-sanitarne. 

Nie zatrzymujemy się, bo czujemy Wasze ogromne wsparcie, które płynie z każdej strony. Dziś dostaliśmy zdjęcie z Londynu. Zobaczcie, jaką zachętę do wsparcia Dobrej Fabryki ktoś zawiesił na ogrodzeniu ambasady ukraińskiej. 

Kolejny raz bardzo Wam dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023