W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do Kijowa

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

07.03.2022

Jest sobota. Godzina 22:00. Dobra Fabryka z Adą Porowską na czele pracuje właśnie nad stworzeniem modelowej organizacji Dworca Zachodniego, o którą poprosiły nas władze. Pomoże ona rozładować tłumy i zamieszanie, rozpoznając potrzeby ludzi, którzy docierają do Warszawy z granicy. 

W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do ogarniętego walkami Kijowa. Wczoraj chleb. Dziś ryż, kasze, makarony, czekolady, batony energetyczne i artykułu higieniczno-sanitarne. 

Nie zatrzymujemy się, bo czujemy Wasze ogromne wsparcie, które płynie z każdej strony. Dziś dostaliśmy zdjęcie z Londynu. Zobaczcie, jaką zachętę do wsparcia Dobrej Fabryki ktoś zawiesił na ogrodzeniu ambasady ukraińskiej. 

Kolejny raz bardzo Wam dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście!

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc humanitarna dla Izium

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast ruszyliśmy z pomocą i jako jedni z pierwszych dotarliśmy na miejsce.

czytaj więcej

Mamy już:
14 486
Potrzebujemy:
38 731