W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do Kijowa

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

07.03.2022

Jest sobota. Godzina 22:00. Dobra Fabryka z Adą Porowską na czele pracuje właśnie nad stworzeniem modelowej organizacji Dworca Zachodniego, o którą poprosiły nas władze. Pomoże ona rozładować tłumy i zamieszanie, rozpoznając potrzeby ludzi, którzy docierają do Warszawy z granicy. 

W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do ogarniętego walkami Kijowa. Wczoraj chleb. Dziś ryż, kasze, makarony, czekolady, batony energetyczne i artykułu higieniczno-sanitarne. 

Nie zatrzymujemy się, bo czujemy Wasze ogromne wsparcie, które płynie z każdej strony. Dziś dostaliśmy zdjęcie z Londynu. Zobaczcie, jaką zachętę do wsparcia Dobrej Fabryki ktoś zawiesił na ogrodzeniu ambasady ukraińskiej. 

Kolejny raz bardzo Wam dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście!

UDZIELAMY POMOCY POSZKODOWANYM PRZEZ WOJNĘ

Na pomoc Ukrainie!

Nasze transporty pomocy humanitarnej docierają do Lwowa, Łucka, Równego, Kijowa, Sławutycz i do Mikołajewa. Codziennie walczymy o to, by zasięg naszej pomocy zwiększał się. Dołącz do nas!

czytaj więcej

Mamy już:
942 899
Potrzebujemy:
1 000 000