W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do Kijowa

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

07.03.2022

Jest sobota. Godzina 22:00. Dobra Fabryka z Adą Porowską na czele pracuje właśnie nad stworzeniem modelowej organizacji Dworca Zachodniego, o którą poprosiły nas władze. Pomoże ona rozładować tłumy i zamieszanie, rozpoznając potrzeby ludzi, którzy docierają do Warszawy z granicy. 

W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do ogarniętego walkami Kijowa. Wczoraj chleb. Dziś ryż, kasze, makarony, czekolady, batony energetyczne i artykułu higieniczno-sanitarne. 

Nie zatrzymujemy się, bo czujemy Wasze ogromne wsparcie, które płynie z każdej strony. Dziś dostaliśmy zdjęcie z Londynu. Zobaczcie, jaką zachętę do wsparcia Dobrej Fabryki ktoś zawiesił na ogrodzeniu ambasady ukraińskiej. 

Kolejny raz bardzo Wam dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000