W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do Kijowa

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

07.03.2022

Jest sobota. Godzina 22:00. Dobra Fabryka z Adą Porowską na czele pracuje właśnie nad stworzeniem modelowej organizacji Dworca Zachodniego, o którą poprosiły nas władze. Pomoże ona rozładować tłumy i zamieszanie, rozpoznając potrzeby ludzi, którzy docierają do Warszawy z granicy. 

W południe wypuściliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną do ogarniętego walkami Kijowa. Wczoraj chleb. Dziś ryż, kasze, makarony, czekolady, batony energetyczne i artykułu higieniczno-sanitarne. 

Nie zatrzymujemy się, bo czujemy Wasze ogromne wsparcie, które płynie z każdej strony. Dziś dostaliśmy zdjęcie z Londynu. Zobaczcie, jaką zachętę do wsparcia Dobrej Fabryki ktoś zawiesił na ogrodzeniu ambasady ukraińskiej. 

Kolejny raz bardzo Wam dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 492
Potrzebujemy:
129 050