W ciągu 7 dni Dobra Fabryka pomogła ponad 4200 osobom

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

04.03.2022

Nasza tygodniowa misja na granicy dobiegła końca. Ale to dla nas nie koniec intensywnej pracy, a dopiero jej początek.

Policzyliśmy. W ciągu 7 dni pomogliśmy ponad 4200 osobom. Wśród nich są takie, do których wsparcie dotarło w ostatnim momencie. Przemarznięci i głodni nabrali sił i mogli pójść dalej dzięki Wam.

W drodze powrotnej do Warszawy odwiedziliśmy siostrę Małgorzatę Chmielewską, by nisko się jej ukłonić w podzięce za to, że dzięki użyczonemu przez nią busowi mogliśmy spędzić te siedem dni po ukraińskiej stronie i nieść pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom.

Dziś już w pełnym składzie w Warszawie, w naszym sztabie głównym, o którym przez ostatni tydzień nie było głośno, choć powinno, bo nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Trzymajcie kciuki, bo zaraz ruszamy do kolejnych zadań, jeszcze dalej w głąb Ukrainy, a także przy organizacji punktów recepcyjnych i tranzytowych w Warszawie. Pierwszy transport chlebów wyruszył dziś, kolejny jutro. Łącznie 21 000 bochenków. Do Kijowa jadą też ciepłe kurtki, buty, kilkadziesiąt kompletów bielizny termicznej.

Stay tuned. Będzie się działo!

Zbiórka „Na pomoc Ukrainie” trwa! Dołącz do niej już dziś, potrzeb jest co raz więcej, zwłaszcza w walczącej Ukrainie.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000