Udzielamy pomocy we wschodniej Ukrainie na coraz większą skalę

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

26.01.2023

Znów. O piątej nad ranem zawyły alarmy przeciwlotnicze, terroryzując mieszkańców Kijowa. Do tego nie da się przyzwyczaić. Zginął człowiek. Więcej ofiar będzie później. Zobaczymy je za miesiąc, w szpitalu kardiologicznym, który nie będzie mógł operować z powodu braku prądu. Zobaczymy je w domach seniorów, których przejmujące zimno zabije zapaleniem płuc.

W Dnipro pocisk spadł blisko magazynu, z którego codziennie dostarczamy pomoc do najbardziej odległych, niebezpiecznych i jednocześnie najbardziej potrzebujących miejsc.

— Jesteśmy bezpieczni. Nikomu nic się nie stało, choć, jak zawsze po ataku było dużo nerwów, kiedy nie mogliśmy dodzwonić się do bliskich i reszty zespołu — mówi Jan, szef naszego zespołu w Ukrainie.

Właśnie zaopatrzyliśmy małe szpitale w wioskach w regionie dnieprowskim w łóżka medyczne, generatory i power banki. Pakujemy pomoc do Słowieńska i okolicznych wiosek, w których sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę. Ich mieszkańcy dostaną termo-bieliznę, generatory, termosy i piece rakietowe.

Udzielamy pomocy we wschodniej Ukrainie na coraz większą skalę. Bardzo Wam dziękujemy za każdą złotówkę trafiającą na fundusz Ciepłej Paki. Dziękujemy też duńskiej organizacji Bevar Ukraine i gazecie Politiken, która obdarzyła nas zaufaniem i cały czas zasila nasze magazyny w Ukrainie dostawami najbardziej potrzebnych sprzętów, zakupionych w ramach ogólnokrajowej zbiórki przeprowadzonej wśród swoich czytelników.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050