Alimata jest z nami już od 6 lat

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

24.01.2023

Alimata jest z nami już od 6 lat i jeszcze nie ma pracy, choć zatrudnienie jest jej drugim największym marzeniem. Drugim, ponieważ jest mamą niepełnosprawnego chłopca, którego historię przypominaliśmy Wam wczoraj – i nic nie jest dla niej ważniejsze, niż powrót do sprawności jej ukochanego synka.

27-latka w ubiegłym roku rozpoczęła kurs kroju i szycia oraz naukę czytania w naszym centrum krawieckim w Gourcy, ale nieobecności związane z opieką nad dzieckiem spowodowały, że musiała przerwać naukę. Zapewniliśmy jej dziecku rehabilitację i kolejne wizyty lekarskie, co umożliwiło powrót do szycia, ale problemem była dla niej cotygodniowa podróż do szkoły.

Przypomnijmy – ukończenie takiego trzyletniego kursu to w zasadzie gwarancja otrzymania pracy w Burkina Faso. 62% mieszkańców Burkina Faso powyżej 15. roku życia nie potrafi czytać ani pisać. Ukończenie szkoły to prawdziwe wyróżnienie.

I wtedy z pomocą przyszliście Wy, finansując jej cotygodniowe przejazdy do szkoły krawieckiej. Alimata nie zmarnowała tej szansy – regularnie pojawia się na zajęciach i jest wzorową kursantką.

Nie bez powodu opowiadamy Wam dziś historię kobiety – świętujemy Międzynarodowy Dzień Edukacji. Dla Alimaty edukacja to szansa na spokojną przyszłość, w której może zadbać o siebie i swojego synka. Taką szansę możecie jej przekazać jeszcze dziś, podarowując Alimacie Bukiet Dobra, który zamienimy w kolejne dni nauki.

Potrzebna pilna pomoc

Make Good Not War

W rejonach ogarniętych walkami najważniejszą potrzebą cały czas pozostaje żywność i ciepło. Seniorzy, dzieci, osoby niepełnosprawne i chorujące przewlekle – wśród osób, którymi się opiekujemy, mnóstwo jest takich, które nie mogły uciec z Ukrainy. Pokażmy, że rok po wybuchu wojny wciąż jesteśmy z Ukraińcami! Niech zobaczą, jak wielu mają przyjaciół!

czytaj więcej

Mamy już:
14 963
Potrzebujemy:
25 000