Alimata jest z nami już od 6 lat

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

24.01.2023

Alimata jest z nami już od 6 lat i jeszcze nie ma pracy, choć zatrudnienie jest jej drugim największym marzeniem. Drugim, ponieważ jest mamą niepełnosprawnego chłopca, którego historię przypominaliśmy Wam wczoraj – i nic nie jest dla niej ważniejsze, niż powrót do sprawności jej ukochanego synka.

27-latka w ubiegłym roku rozpoczęła kurs kroju i szycia oraz naukę czytania w naszym centrum krawieckim w Gourcy, ale nieobecności związane z opieką nad dzieckiem spowodowały, że musiała przerwać naukę. Zapewniliśmy jej dziecku rehabilitację i kolejne wizyty lekarskie, co umożliwiło powrót do szycia, ale problemem była dla niej cotygodniowa podróż do szkoły.

Przypomnijmy – ukończenie takiego trzyletniego kursu to w zasadzie gwarancja otrzymania pracy w Burkina Faso. 62% mieszkańców Burkina Faso powyżej 15. roku życia nie potrafi czytać ani pisać. Ukończenie szkoły to prawdziwe wyróżnienie.

I wtedy z pomocą przyszliście Wy, finansując jej cotygodniowe przejazdy do szkoły krawieckiej. Alimata nie zmarnowała tej szansy – regularnie pojawia się na zajęciach i jest wzorową kursantką.

Nie bez powodu opowiadamy Wam dziś historię kobiety – świętujemy Międzynarodowy Dzień Edukacji. Dla Alimaty edukacja to szansa na spokojną przyszłość, w której może zadbać o siebie i swojego synka. Taką szansę możecie jej przekazać jeszcze dziś, podarowując Alimacie Bukiet Dobra, który zamienimy w kolejne dni nauki.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050