To największy atak od początku inwazji

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

16.11.2022

We wtorek 15 listopada Rosja znów przeprowadziła w Ukrainie zmasowany ostrzał rakietowy. Największy taki od początku inwazji. Celami były obiekty infrastruktury krytycznej i budynki mieszkalne w różnych częściach kraju. W efekcie już 10 milionów Ukraińców pozbawionych jest prądu. Ukraińcy nigdy wcześniej nie potrzebowali naszej pomocy bardziej niż właśnie teraz.

Za kilka dni jedziemy z transportem ciepła do centralnej Ukrainy. To tam potrzeba go teraz najbardziej. Nasi partnerzy proszą o ratunek. Są wycieńczeni i zziębnięci. Pomoc nie dociera do Ukrainy już w takiej ilości, jak wcześniej. Nie możemy być obojętni. Już teraz rusza zbiórka na ten cel.

Ciepła Paka to każdego roku odpowiedź Dobrej Fabryki na zimno, którego doświadczają osoby w kryzysie bezdomności w Polsce. W tym roku prócz nich, musimy pomóc również naszym sąsiadom.

Jedziemy na miejsce, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. To wszystko zabieramy do Ukrainy.

Wojna w Ukrainie się jeszcze nie skończyła. Teraz agresja Moskwy wymierzona jest przeciw ludności cywilnej. Pomóżmy im przetrwać tę zimę. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000