Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
38 022
Potrzebujemy:
38 000
Blog

Therese - nowa pacjentka w hospicjum!

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2020 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

35

osób

05.10.2014

Nową pacjentką w hospicjum jest Therese. Cierpi na połowiczny paraliż, nikt nie wie od czego. Ze szpitala wypisywano ją w stanie beznadziejnym, u nas zaczęła jeść, ruszać się, a gdy zrobiliśmy i pokazaliśmy jej zdjęcie – po raz pierwszy od miesięcy się uśmiechnęła!!!

Rodzina nie może przestać dziękować Siostrom, za to że Therese może być w miejscu, w którym znalazła w sobie jeszcze odrobinę chęci do życia. Nie stać nas jeszcze na jakąś pogłębioną diagnostykę, na wycelowanie leczenia (prawdopodobnie będzie to jakaś prosta fizjoterapia). Może za rok któremuś z następców Therese w sali nr. 6 będziemy mogli już pomóc kompleksowo. Na razie cieszymy się jak dzieci z tego, że mogliśmy dać Therese warunki do tego, by sama zebrała się w sobie 🙂

Obradujemy z Siostrami, nad kolejnymi krokami poprawiającymi sytuację w hospicjum. Jak już będzie pewność, że mamy za co zapłacić pensje, weźmiemy się na dobre za stałe programy na żywienie i leki.