Tak dziś wygląda Héritier!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

19.02.2021

Dwa tygodnie temu pokazaliśmy Wam bezsilnego Héritiera, który trafił do Ntamugengi w stanie krytycznym wywołanym skrajnym niedożywieniem. Te dwa tygodnie wystarczyły, by chłopak stanął na nogi. Dziś wygląda tak!!!

Zaprosiliśmy Was wtedy, by stanąć z nami ramię w ramię w walce z głodem, który jest najbardziej śmiercionośnym problemem naszych czasów, wzmożonym dodatkowo ograniczeniami wywołanymi pandemią. Dzięki Wam takie beznadziejne sytuacje w życiu naszych podopiecznych mają swój szczęśliwy finał!

Siostra Agnieszka po kilku dniach nieobecności w szpitalu, długo szukała Héritiera na oddziale pediatrycznym. W końcu rozpoznała go w chłopcu, który chodził zadowolony po całym szpitalu, przypatrując się pracy lekarzy. Nie mogła uwierzyć, że to on. Poznała go tylko po oczach, choć one też się trochę zmieniły. Wrócił w nich blask i wola życia. Po raz pierwszy usłyszała też jego pewny siebie głos.

W Dobrej Fabryce nie akceptujemy półśrodków. Nie chcemy dla naszych pacjentów lepszej śmierci, chcemy dla nich lepszego życia!

Przed Héritierem jeszcze długa droga do zdrowia i jeszcze dłuższe życie w zdrowiu, pełni sił. Pewnie za kilka tygodni wróci do domu. Zrobimy wszystko, by na zawsze zapomniał, czym jest głód, zaczął chodzić do szkoły i marzyć o wspaniałej przyszłości dla siebie i swojego kraju.

Jeśli nie zrobiłeś dziś nic dobrego, jeszcze nic straconego. 15 zł wydane na posiłek terapeutyczny w naszym doboroczynne24 może zdziałać właśnie takie cuda! Poświęć 3 minuty, kliknij w link z komentarza pod tym postem i daj się zaprosić do realnego zmieniania kawałka tego świata na lepsze!!!