Sytuacja w Ukrainie komplikuje się, ale Dobra Fabryka cały czas pomaga

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

18.10.2022

Im bardziej komplikuje się sytuacja w Ukrainie, tym bardziej potrzeba nas na miejscu. Wczoraj Bachmut, Odessa i Kijów. Niskie ukłony dla ekipy, która dotarła do pierwszego z tych miejsc. Było bardzo, bardzo niebezpiecznie. Wykorzystaliśmy wąskie okno, by dotrzeć na miejsce z żywnością.

Tuż obok szpitala w Kramatorsku, który kilka tygodni temu wyposażyliśmy w rentgen, i przenośne USG, spadł pocisk. Szpital działa, choć wybuch wybił okna i zdemolował część budynku. Władze placówki proszą o pomoc.

Trwa pilna zbiórka, dzięki której możemy docierać z pomocą do najbardziej potrzebujących. Dołącz do nas!
Potrzebna pilna pomoc

Make Good Not War

W rejonach ogarniętych walkami najważniejszą potrzebą cały czas pozostaje żywność i ciepło. Seniorzy, dzieci, osoby niepełnosprawne i chorujące przewlekle – wśród osób, którymi się opiekujemy, mnóstwo jest takich, które nie mogły uciec z Ukrainy. Pokażmy, że rok po wybuchu wojny wciąż jesteśmy z Ukraińcami! Niech zobaczą, jak wielu mają przyjaciół!

czytaj więcej

Mamy już:
14 863
Potrzebujemy:
25 000