Świąteczne dobra

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

22.12.2020

Przed Świętami produkcja dobra w Dobrej Fabryce wchodzi na coraz wyższe obroty!!! Dzięki Wam pomoc dociera do potrzebujących w najodleglejszych zakątkach świata. W Bangladeszu po długich miesiącach przerwy spowodowanej pandemią na nowo ruszyło nasze centrum dla dzieciaków w największym na świecie obozie dla uchodźców. W Kongu nieprzerwanie karmimy głodnych. Nie zapominamy oczywiście o mieszkańcach nowego obozu na wyspie Lesvos. Odwiedzamy ich z ciepłymi posiłkami i ubraniami chroniącymi przed deszczem i zimnem. Będziemy likwidować kolejne namioty, zapewniając podróżnikom bez kraju, nowy, bezpieczny dom.

Tradycyjnie nie zapominamy również o osobach w kryzysie bezdomności, które zmagają się z biedą, głodem i zimnem na polskich ulicach. Kilka dni temu zaprosiliśmy Was do przygotowania dla nich Ciepłych Pak. Do Wspólnoty Sant’Egidio, która wcześniej dokładnie rozpoznała potrzeby osób w kryzysie bezdomności, dostarczyliśmy właśnie pierwszą część śpiworów, plecaków, ciepłych kurtek i butów. Wszystko zostało już starannie rozdzielone i jeszcze przed świętami trafi do potrzebujących.

Nasz cel to 150 śpiworów, 50 bar butów, 50 ciepłych kurtek i 50 plecaków. Akcja trwa!!! Link w komentarzu! Jeszcze nie jest za późno! Nieważne, czy możesz ufundować cały pakiet za 175 zł czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed świętami znów przybędzie trochę dobra na świecie!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050