Świąteczne dobra

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Daliśmy już

2

osobom dach nad głową
Zimą 2021 r. w zimie podarowaliśmy

100

Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

22.12.2020

Przed Świętami produkcja dobra w Dobrej Fabryce wchodzi na coraz wyższe obroty!!! Dzięki Wam pomoc dociera do potrzebujących w najodleglejszych zakątkach świata. W Bangladeszu po długich miesiącach przerwy spowodowanej pandemią na nowo ruszyło nasze centrum dla dzieciaków w największym na świecie obozie dla uchodźców. W Kongu nieprzerwanie karmimy głodnych. Nie zapominamy oczywiście o mieszkańcach nowego obozu na wyspie Lesvos. Odwiedzamy ich z ciepłymi posiłkami i ubraniami chroniącymi przed deszczem i zimnem. Będziemy likwidować kolejne namioty, zapewniając podróżnikom bez kraju, nowy, bezpieczny dom.

Tradycyjnie nie zapominamy również o osobach w kryzysie bezdomności, które zmagają się z biedą, głodem i zimnem na polskich ulicach. Kilka dni temu zaprosiliśmy Was do przygotowania dla nich Ciepłych Pak. Do Wspólnoty Sant’Egidio, która wcześniej dokładnie rozpoznała potrzeby osób w kryzysie bezdomności, dostarczyliśmy właśnie pierwszą część śpiworów, plecaków, ciepłych kurtek i butów. Wszystko zostało już starannie rozdzielone i jeszcze przed świętami trafi do potrzebujących.

Nasz cel to 150 śpiworów, 50 bar butów, 50 ciepłych kurtek i 50 plecaków. Akcja trwa!!! Link w komentarzu! Jeszcze nie jest za późno! Nieważne, czy możesz ufundować cały pakiet za 175 zł czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed świętami znów przybędzie trochę dobra na świecie!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
222 344
Potrzebujemy:
200 000