Stańmy razem do walki o ich życie

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

21 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1032

porodów w 2021 r.

16.02.2022

Życie tego dziecka przed przyjazdem do Ntamugengi było powolnym umieraniem z głodu. Ratujemy go dzięki Wam! Wczoraj siostra Agnieszka przekroczyła granicę z sąsiednią Rwandą, by dotrzeć do lekarzy, którzy przeprowadzą serię specjalistycznych, niemożliwych do wykonania w Kongu badań i ocenią stan pacjenta.

Kilka tygodni temu mały Safari najprawdopodobniej połknął baterię lub coś co zniszczyło jego przewód pokarmowy. Żaden z ośrodków, w którym rodzice chłopca prosili o pomoc, nie potrafił odpowiednio go zdiagnozować. Bezradnie szukali ratunku, widząc, jak stan chłopaka pogarsza się z dnia na dzień. Szpital sióstr od Aniołów był dla nich ostatnią deską ratunku. Przyjęliśmy ich syna na pediatrię w stanie ciężkim.

Nas też ograniczają możliwości diagnostyczne, ale dzięki Wam w walce o życie każdego pacjenta nie ogranicza nas nic więcej. Przez kilka dni wzmacnialiśmy osłabiony organizm chłopca, podając mu posiłki terapeutyczne, mleko F-100 i organizując wszelkie formalności, by jak najszybciej przewieźć go do sąsiedniego kraju i przekazać w ręce specjalistów.

O tym, jak czuje się Safari, co doprowadziło jego organizm do tak ostrej reakcji i jak będziemy go leczyć, dowiecie się oczywiście w najbliższych dniach z naszego facebooka. Bardzo Was potrzebujemy, by pokryć koszt leczenia, transportu do Rwandy i hospitalizacji w specjalistycznej klinice.

Prosimy, byście stanęli dziś z nami do walki o jego zdrowie i wszystkich innych naszych małych pacjentów, dla których jesteśmy jedyną nadzieją. Jeden posiłek terapeutyczny z wykorzystaniem mleka F-100 to w naszym dobroczynnym24 koszt 15 zł, jedna kroplówka to 10 zł, a konsultacja lekarska zaledwie 2 zł. Drobnymi kwotami, które potrafią zapodziać się w torebce lub kieszeniach spodni, możemy dziś uratować komuś życie. W tej chwili tego ratunku bardzo potrzebuje Safari.

Odwieź dobroczynne 24 i ufunduj jednemu z naszych małych pacjentów posiłek terapeutyczny z wykorzystaniem mleka F-100. Nie odkładaj tego na później. Oni nie mogą czekać. Zrób to teraz!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000