Stańmy razem do walki o ich życie

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1133

porodów w 2022 r.

16.02.2022

Życie tego dziecka przed przyjazdem do Ntamugengi było powolnym umieraniem z głodu. Ratujemy go dzięki Wam! Wczoraj siostra Agnieszka przekroczyła granicę z sąsiednią Rwandą, by dotrzeć do lekarzy, którzy przeprowadzą serię specjalistycznych, niemożliwych do wykonania w Kongu badań i ocenią stan pacjenta.

Kilka tygodni temu mały Safari najprawdopodobniej połknął baterię lub coś co zniszczyło jego przewód pokarmowy. Żaden z ośrodków, w którym rodzice chłopca prosili o pomoc, nie potrafił odpowiednio go zdiagnozować. Bezradnie szukali ratunku, widząc, jak stan chłopaka pogarsza się z dnia na dzień. Szpital sióstr od Aniołów był dla nich ostatnią deską ratunku. Przyjęliśmy ich syna na pediatrię w stanie ciężkim.

Nas też ograniczają możliwości diagnostyczne, ale dzięki Wam w walce o życie każdego pacjenta nie ogranicza nas nic więcej. Przez kilka dni wzmacnialiśmy osłabiony organizm chłopca, podając mu posiłki terapeutyczne, mleko F-100 i organizując wszelkie formalności, by jak najszybciej przewieźć go do sąsiedniego kraju i przekazać w ręce specjalistów.

O tym, jak czuje się Safari, co doprowadziło jego organizm do tak ostrej reakcji i jak będziemy go leczyć, dowiecie się oczywiście w najbliższych dniach z naszego facebooka. Bardzo Was potrzebujemy, by pokryć koszt leczenia, transportu do Rwandy i hospitalizacji w specjalistycznej klinice.

Prosimy, byście stanęli dziś z nami do walki o jego zdrowie i wszystkich innych naszych małych pacjentów, dla których jesteśmy jedyną nadzieją. Jeden posiłek terapeutyczny z wykorzystaniem mleka F-100 to w naszym dobroczynnym24 koszt 15 zł, jedna kroplówka to 10 zł, a konsultacja lekarska zaledwie 2 zł. Drobnymi kwotami, które potrafią zapodziać się w torebce lub kieszeniach spodni, możemy dziś uratować komuś życie. W tej chwili tego ratunku bardzo potrzebuje Safari.

Odwieź dobroczynne 24 i ufunduj jednemu z naszych małych pacjentów posiłek terapeutyczny z wykorzystaniem mleka F-100. Nie odkładaj tego na później. Oni nie mogą czekać. Zrób to teraz!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000