Ruszamy z odbudową naszego centrum w Bangladeszu

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
wzbogacamy dietę i zapewniamy niezbędne produkty gospodarstwa domowego dla

kilkudziesięciu

najsłabszych uchodźców

09.04.2021

Jesteśmy mistrzami w szybkim wydawaniu Waszych pieniędzy i zamienianiu ich na konkretne DOBRO!

Wasze zaangażowanie w zbiórkę na odbudowę świetlicy w największym na świecie obozie dla uchodźców już widać na miejscu. Jak zwykle skracamy dystans między Waszą wyciągniętą ręką, a potrzebującymi do absolutnego minimum.

Oczyściliśmy i ogrodziliśmy nasz teren, teraz kończymy budowę prowizorycznego – póki co – schronienia, w którym lada moment zaczniemy przyjmować dzieci. One nie mogą czekać, właśnie teraz wymagają najwięcej zainteresowania, bo ich rodzice po wielkiej tragedii poświęcają każdą chwilę na zorganizowanie sobie przestrzeni do życia. Uruchomiliśmy też studnię, by z dostępu do czystej wody mógł skorzystać każdy.

Dziękujemy, że jesteście z nami!!!

To nie koniec, a w zasadzie ich początek. Trwają prace koncepcyjne dotyczące odbudowy centrum, które biorąc pod uwagę nowe pandemiczne realia, będzie w stanie przyjąć jeszcze więcej podopiecznych niż dotychczas. Wchodzimy więc z produkcją dobra na jeszcze większe obroty. To lubimy najbardziej!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
52 444
Potrzebujemy:
129 050