Pozdrowienia od Hyacinthe’a i jego mamy!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

06.04.2021

Pozdrawiają Was Hyacinthe i jego mama!

Nasz podopieczny już od roku przebywa w centrum medycznym Don Orione w Ouagadougou. Korzysta w ten sposób z szansy, której gdyby nie Wy nie dał by mu nikt.

Chłopak po przejściu we wczesnym dzieciństwie malarii mózgowej do dziś doświadcza jej skutków w postaci niedowładu kończyn i opóźnienia w rozwoju. Kiedy przywieźliśmy go do stolicy Burkina Faso, nie poruszał się wcale. Dziś byliśmy z Hyacinthem u lekarza fizjoterapeuty, który czuwa nad rehabilitacją i wytycza kolejne cele. Znów zauważył postęp, co cieszy nas niezmiernie. Do pełni sprawności jednak wciąż długa droga. Rehabilitacja wymaga od chłopaka dużo wysiłku, mamy jednak do czynienia z małym wojownikiem, który stawia czoła wszystkim wyzwaniom. Widzimy tu pewną wspólną cechę Hyacinthe’a i wszystkich Was, którzy go wspieracie. Taki zespołowy upór już nie raz pomógł nam osiągnąć cel. Jesteśmy pewni, że tak będzie i tym razem!

To co robimy dla Hyacinthe’a, Marie Claire, Joyce w Togo, Celine i innych naszych małych i dużych bohaterów, możliwe jest dzięki przybijanym przez Was piątkom. To właśnie projekt „Przybij nam 5” jest najprostszym na świecie narzędziem, by ów świat zmieniać!!! Wystarczy 5 zł tygodniowo. Naprawdę! W projekcie najważniejsza jest nie tyle wysokość wsparcia (która nie obciąża przecież zbytnio niczyjego portfela), co jego regularność. To dzięki tej właśnie regularności możemy planować leczenie i wspierać dochodzenie do zdrowia pacjentów, którzy potrzebują na to dużo czasu. Wchodząc w projekt „Przybij nam 5”, ustawiasz zlecenie raz i od tego momentu dzięki Tobie DOBRO dzieje się w każdej chwili, nawet jeśli akurat myślisz o zupełnie innych sprawach!

Dołącz do nas!!! Ustaw zlecenie stałe na 5 zł tygodniowo lub 20 zł miesięcznie i przekonaj się, jak wielkie rzeczy jesteśmy w stanie razem zrobić!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 592
Potrzebujemy:
129 050