Pomóżcie nam

Odbudować centrum dla dzieci

Nasze centrum dziennej opieki dla dzieci w największym na świecie obozie dla uchodźców w Bangladeszu obróciło się w pył. Teraz czas na szybką interwencję! Odbudowa centrum wraz z wyposażeniem, będzie nas kosztowała 155 000 złotych. Dużo, ale nie da się przeliczyć na żadne pieniądze szczęścia kilkudziesięciu dzieciaków, które przychodziły do niego codziennie.

czytaj więcej

Mamy już:
168 418
Potrzebujemy:
180 000

Rodziny na Lesvos nadal Was potrzebują

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Dziś łódek przypływających na greckie plaże znów przybywa a praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • w obozie Moria na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 7 000 uchodźców
  • blisko połowa z nich to dzieci
  • od początku 2015 roku przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Tygodniowo zapewniamy ponad

2 000

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych

14.11.2020

Wciąż zbieramy na paczki dla rodzin z nowego obozu na Lesvos, bo nadal, każdego dnia trwa w nim także dystrybucja niezbędnych dla dzieci artykułów higienicznych, ciepłych kocy, zimowych kurtek i płaszczy przeciwdeszczowych dla ich rodziców i oczywiście ciepłych, pożywnych posiłków.

Sytuacja mieszkańców nowego obozu z każdym dniem jest trudniejsza. Zaczyna wiać, coraz częściej pada. Noce są chłodne. Nic się tu też nie zmieniło pod względem organizacyjnym, pryszniców jak nie było, tak nie ma. Grecja od tygodnia jest w drugim lockdownie, co mocno komplikuje nam pracę, ale mimo to Katerina i Nikos docierają z pomocą do coraz większej liczby potrzebujących.

Możemy to robić dzięki Wam!!! Bardzo liczymy, że w tych trudnych chwilach wciąż będziecie z nami. Jeśli macie dziś wolne 5 lub 10 złotych, wesprzyjcie naszą zbiórkę. Pomóżmy dzieciom, którym dorośli tak umeblowali świat, że nie znają życia poza obozem. Sprawmy by nie marzli, mieli co jeść, powód do uśmiechu i poczucie, że mają na tym świecie nie tylko wrogów, ale prawdziwych przyjaciół.

Pomożecie?!