Dobrofabryczny ogród w Gourcy

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

10.11.2020

Dziś zaglądamy do Gourcy. W tej małej wiosce na północy Burkina Faso dzięki Wam dużo się dzieje!!!

Rodziny przygotowują ziemię pod uprawę cebuli, pomidorów i kapusty i lada chwila będą siali i robili rozsady. Ci ludzie wciąż zaskakują nas tym, jak zamieniają wdzięczność z tego, że dzięki Wam mają ogród warzywny w nieopisany wręcz zapał do pracy i dbania o tę ziemię, jak o największe dobro.

Starsi mieszkańcy pamiętają czasy, gdy cała okolica Gourcy porośnięta była plantacjami bawełny. O tym jak uprawiać ziemię i o nią dbać wiedzieli wszyscy. Ostatnie kilkanaście lat zmieniło jednak tutejszy krajobraz zupełnie. Przez brak opadów i uporczywe susze wtargnęła tu pustynia. Nic nie odebrało jednak ludziom pracowitości i umiejętności. Teraz dzięki studniom i systemowi nawadniania zazieleniają ją w dobrofabrycznym ogrodzie.

Odwiedzając dziś dobroczynne24 i fundując zestaw narzędzi do naszego ogrodu lub cegiełkę na jego rozbudowę, fundujecie tak naprawdę nowe możliwości i spełniacie największe marzenia mieszkańców tego jednego z najbiedniejszych krajów świata, w którym 44% populacji żyje poniżej granicy ubóstwa, za mniej niż 5 złotych dziennie. Dla mieszkańców najbiedniejszych miejsc na świecie kryzys ekonomiczny wywołany pandemią oznacza głód i śmierć. Dzięki zakupom w naszym dobroczynnym sklepie, dajemy im narzędzia, dostęp do wody, ziemię i w ten sposób przywracamy nadzieję. Karmimy, uczymy, odwracamy skutki kryzysu ekonomicznego i klimatycznego. Dla tych konkretnych ludzi ta zmiana znaczy wszystko.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050