Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Dobrofabryczny ogród w Gourcy

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

32

kobiety

10.11.2020

Dziś zaglądamy do Gourcy. W tej małej wiosce na północy Burkina Faso dzięki Wam dużo się dzieje!!!

Rodziny przygotowują ziemię pod uprawę cebuli, pomidorów i kapusty i lada chwila będą siali i robili rozsady. Ci ludzie wciąż zaskakują nas tym, jak zamieniają wdzięczność z tego, że dzięki Wam mają ogród warzywny w nieopisany wręcz zapał do pracy i dbania o tę ziemię, jak o największe dobro.

Starsi mieszkańcy pamiętają czasy, gdy cała okolica Gourcy porośnięta była plantacjami bawełny. O tym jak uprawiać ziemię i o nią dbać wiedzieli wszyscy. Ostatnie kilkanaście lat zmieniło jednak tutejszy krajobraz zupełnie. Przez brak opadów i uporczywe susze wtargnęła tu pustynia. Nic nie odebrało jednak ludziom pracowitości i umiejętności. Teraz dzięki studniom i systemowi nawadniania zazieleniają ją w dobrofabrycznym ogrodzie.

Odwiedzając dziś dobroczynne24 i fundując zestaw narzędzi do naszego ogrodu lub cegiełkę na jego rozbudowę, fundujecie tak naprawdę nowe możliwości i spełniacie największe marzenia mieszkańców tego jednego z najbiedniejszych krajów świata, w którym 44% populacji żyje poniżej granicy ubóstwa, za mniej niż 5 złotych dziennie. Dla mieszkańców najbiedniejszych miejsc na świecie kryzys ekonomiczny wywołany pandemią oznacza głód i śmierć. Dzięki zakupom w naszym dobroczynnym sklepie, dajemy im narzędzia, dostęp do wody, ziemię i w ten sposób przywracamy nadzieję. Karmimy, uczymy, odwracamy skutki kryzysu ekonomicznego i klimatycznego. Dla tych konkretnych ludzi ta zmiana znaczy wszystko.

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->