Razem z Waszą pomocą sfinansowaliśmy badania

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

23.01.2023

Nawet nie wiecie, jakim uporem musiała wykazać się Gosia Tomaszewska, żeby znaleźć miejsce w centrum rehabilitacji w stolicy Burkina Faso dla Hyacinthe. 21 stycznia załatwiliśmy konsultację lekarską, a już dziś o 7 rano powróciliśmy z nim na salę ćwiczeń!
Chłopak we wczesnym dzieciństwie przeszedł malarię mózgową, której skutków doświadcza do dziś. Kiedy poznaliśmy go po raz pierwszy, w ogóle się nie poruszał. Miał przed sobą perspektywę spędzenia reszty życia w wózku inwalidzkim.
– Marzę o tym, żeby mój syn znów chodził. Kiedy Hyacinthe zachorował, to były koszmarne dni. Nie życzę nikomu, by, tak jak ja, utknął w kompletnej bezradności i patrzył, jak choroba odbiera mu dziecko. Wyłam z rozpaczy. – mówiła Alimata, mama chłopca.
Nie mogliśmy tego zaakceptować. Razem z Waszą pomocą sfinansowaliśmy badania, które zakwalifikowały chłopca do pierwszej tury rehabilitacji.
Dziś bez problemu podnosi prawą rękę wysoko w górę, podnosi też nogi! Wiemy, że to nie jest czas by osiadać na laurach, a Hyacinthe czeka jeszcze długa droga pod opieką rehabilitantów. To aż trzy spotkania w tygodniu, podczas których krok po kroku przywracamy chłopcu sprawność i nadzieję na pełną samodzielność kiedy dorośnie.
Jedne zajęcia z rehabilitantem to koszt około 25 złotych, równowartość BUKIETU DOBRA, po który możecie sięgnąć w Dobroczynne24. Jeśli chcecie postawić razem z Hyacinthe kolejne kroki ku samodzielności, podarujcie jemu i jego mamie jeden taki bukiet