Hospicjum w Rwandzie to dom, w którym żyje się do końca

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2022 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

35

osób

22.01.2023

-Szklaneczka wina bananowego i odwiedziny żony. Nic więcej mi dziś nie trzeba.
Odpowiada Marcel, zapytany o wymarzony prezent na Dzień Dziadka. 86-letni były nauczyciel szkoły podstawowej jest pacjentem naszego rwandyjskiego hospicjum od kilku lat. Za każdym razem, kiedy mówi o żonie, uśmiecha się tak promiennie, że aż trudno uwierzyć w dramatyczną historię jego rodziny. Ludobójstwo w Rwandzie zabrało mu całą piątkę dzieci. Został sam z żoną, a od kilku lat, od kiedy zmaga się z nowotworem, tułał się od szpitala do szpitala, aż trafił do nas.
Hospicjum w Rwandzie to dom, w którym żyje się do końca. To miejsce, które daje swoim domownikom kolejny dzień bez bólu, w poczuciu bezpieczeństwa. W otoczeniu, które codziennie przypomina im, że nadal zasługują na miłość i troskę.
Jeśli chcecie podarować Marcelowi prezent na Dzień Dziadka – poza szklaneczką wina i odwiedzinami żony, o które zadbamy – gorąco zachęcamy Was do ufundowania dnia opieki w hospicjum, które funkcjonuje dzięki Waszemu wsparciu. Zachęcamy Was również do złożenia życzeń Marcelowi oraz innym pacjentom, którzy doskonale wiedzą o Waszym wsparciu i codziennie są za nie ogromnie wdzięczni.
Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023