Razem w Drodze: Od Saoudé do Atar z Dobrą Fabryką

Togo

Your browser does not support SVG.

Kraj bardzo słabo rozwinięty gospodarczo. Podstawą gospodarki jest rolnictwo, które wytwarza około 40% PKB i zatrudnia ok. 60% osób czynnych zawodowo. Togo znajduje się w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego.

Garść informacji:
  • bieda jest powszechna, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie ok. 58.8% gospodarstw żyje poniżej granicy ubóstwa. W miastach 26,5%
  • podstawowymi czynnikami wpływającymi na panującą biedę są: brak bezpieczeństwa żywnościowego, niewystarczający dostęp do opieki medycznej, bezrobocie oraz niedostateczne zatrudnienie, szczególnie wśród młodych ludzi
W ciągu roku apteka pomaga ok.

3 600

chorym

15.02.2024

No to lecimy! Choć póki co, więcej jest biegania, niż latania. Opóźniony lot i przymusowy bieg na pół kilometra z plecakiem i walizką. Nagroda? Otwarta bramka K3. Wieczorem będziemy w Lomé. I bardzo chcemy Was ze sobą zabrać!
Plan jest taki, by odwiedzić podopiecznych prowadzonej przez nas apteki w Saoudé – północnej, bardzo ubogiej części Togo. Postaramy się połączyć z Wami na żywo i przedstawić Wam wszystkich, pokazać, gdzie wędrują Wasze pieniądze, co się już udało, czym musimy pilnie się zająć.
Później Dakar i długa przeprawa przez pustynię do naszego ośrodka dożywiania w Mauretanii. Zrobimy wszystko, żebyście poczuli, że jesteście tam z nami. Kolejnego dnia jedziemy dalej do Nouakchott, następnie do Atar, żeby sprawdzić, czy możemy pomóc lokalnej społeczności. Wiemy, jak walczyć z głodem, jak prowadzić projekty rolnicze w trudnych, pustynnych warunkach. Może się przydamy? Może wymyślimy coś wspólnie z Wami?
Dużo ważnych decyzji do podjęcia i spotkań, na których nie może Was zabraknąć. Jeśli chcecie, powiadomimy Was o każdym live’ie! Abyśmy mogli to zrobić z wyprzedzeniem, zachęcamy Was do zapisania się do naszego Newslettera! Facebook i Instagram mają swoje humory, raz informują o live, raz nie, ale my Was nie zawiedziemy. ?