Przyłączcie się do naszej zbiórki

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

17.12.2021

Czy pamiętacie trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim z 2004 roku? Amerykańskie fundusze, korporacje i obywatele podarowali łącznie 3,6 miliarda (3 600 000 000!) dolarów, aby pomóc ofiarom niszczycielskiego żywiołu. Kiedy już podliczono ostatniego centa, okazało się, że na większość tej pomocy złożyły się drobne wpłaty, wniesione przez miliony zwykłych Amerykanów w całych Stanach!

Największa pomoc pochodzi od tych, którzy wierzą, że ich drobne wsparcie ma znaczenie.

Czy wiesz, ile jest warte Twoje 15 złotych? To ogrzane dłonie człowieka w kryzysie bezdomności, który 25 grudnia otrzyma rękawiczki i tym samym uniknie odmrożeń. To para ciepłych skarpetek, która pomoże przetrwać najsilniejsze mrozy. To część śpiwora lub kurtki, dzięki którym nie zamarznie w opuszczonej altance. Złotówka do złotówki, drobne wpłaty składają się na siłę, która przenosi góry – a nawet więcej, ratuje życie. Czy chcesz uratować z nami jedno życie tej zimy?

Jesteśmy w połowie zbiórki na tegoroczną Ciepłą Pakę. W czasach, kiedy do ogrzania człowieka wystarczy ciepła kurtka i kubek gorącej herbaty, to nie zima stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo. To milcząca zgoda na niewidzialność osób w kryzysie doprowadza do tego, że co roku w Polsce zamarza blisko 200 osób. Mamy moc, by odmienić tę statystykę!

Musimy tutaj wspomnieć o niezwykłym człowieku, którego wsparcie nas poruszyło – w tym roku aż 60 śpiworów podarował pan Jacek Czerwiński – któremu z całego serca chcemy podziękować! To aż 60 osób, które tej zimy nie będą musiały obawiać się wychłodzenia podczas snu.

Przyłączcie się do naszej zbiórki – już teraz, zanim w ferworze przygotowań świątecznych po prostu Wam to umknie. Pięć złotych, które czasami wydajecie na kawę w kawiarni. Jeśli możecie sobie na to pozwolić – podarujcie kilkanaście złotych, czyli równowartość jednego posiłku. Dla nas jest to odmówienie sobie drobnej przyjemności. Dla osoby w potrzebie jest to początek rozwiązywania supła problemów, jakim jest kryzys bezdomności. Żeby jednak tak się stało – podopieczny Wspólnota Sant’Egidio Warszawa musi przetrwać najsilniejsze mrozy. Temperatura już teraz spada poniżej zera!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050