Prosimy Was o ciepło, dużo ciepła dla Ukrainy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

24.11.2022

Punkty Niezłomności to miejsca, w których mieszkańcy Kijowa znajdą schronienie, kiedy energii nie będzie dłużej niż 24 godziny. Dostaną w nich jedzenie, miejsce do spania, bezpieczny schron na wypadek nalotów, leki i pierwszą pomoc. Nikomu nie wolno zdradzać ich lokalizacji.

Rozmawiamy z burmistrzem Browarów. To tu w pierwszych dniach wojny spadł olbrzymi pocisk balistyczny Iskander. 100 tysięczna miejscowość na przedmieściach Kijowa przygotowuje się na najgorsze. Schodzimy do schronów też w innych częściach stolicy.

I tutaj należy wyjaśnić, z czym wiąże się brak prądu. To nie tylko przymusowa kolacja przy świecach. To kompletna destabilizacja życia. To brak ogrzewania i wody, ciemne, niebezpieczne ulice, brak internetu, łączności komórkowej. To chaos, zupełna bezradność i nieuchronność zagrażającemu życiu zimna. Wczorajsze ataki wyłączyły prąd na długie godziny. Setki tysięcy ludzi wciąż odciętych jest od światła i możliwości ogrzania się.

Podłączamy właśnie trzy Punkty Niezłomności do łączności satelitarnej, ale potrzeb jest więcej. Prosimy Was o ciepło, dużo ciepła dla Ukrainy. To, że wojna u naszego sąsiada spadła w rankingu medialnych tematów, nie oznacza, że dobiegła już końca. Jest ciężej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zbiórka na Ciepłą Pakę dla Ukrainy trwa. Dołączcie!!! Prosimy Was o to my, proszą Was o to dzielni Ukraińcy, którzy nigdzie nie chcą się stąd ruszać. To ich dom, ich miejsce.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
86 659
Potrzebujemy:
100 000