Poznajcie historię Pauline

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

35

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

50

kobiet

27.05.2021

Pozostając jeszcze w klimacie wczorajszego wielkiego święta wszystkich Mam, chcemy opowiedzieć Wam historię Pauline. Mieszka w Gourcy na północy Burkina Faso, ma 38 lat i jest mamą trójki dzieci. W domu rodzinnym nie zaznała wygód. Musiała porzucić naukę w szkole, bo rodziców nie było stać na opłacenie czesnego. Dziś jak mało kto rozumie, jak ważna jest edukacja. Ta wiedza motywuje ją do ciężkiej pracy, dzięki której jej rodzina może godnie żyć, a dzieci chodzić do szkoły.

Paulina wstaje wcześnie rano i w przydomowej kuchni przygotowuje gonre, danie z fasoli, które sprzedaje później w szkolnej kantynie. Jak tylko skończy, biegnie do ogrodu, by podlać warzywa. Później zajmuje się domem. – Praca w ogrodzie Dobrej Fabryki daje mi spokój, że będę mogła dać moim dzieciom to, czego nie mogłam dostać w domu rodzinnym. Zarobione pieniądze przeznaczam na szkolne opłaty dla dzieci, a to co zostanie odkładam na wypadek, gdyby kiedyś potrzebowali lekarza.

Dzięki możliwościom, jakie dajecie najbiedniejszym mieszkańcom Gourcy, pozwalając nam rozwijać w Gourcy rolniczy projekt, Pauline nie musi już podejmować dramatycznych decyzji. – Pamiętam, jak nie raz musiałam wybierać, co opłacić najpierw, które z trójki dzieci wysłać do szkoły, a któremu tłumaczyć, że nie może do niej pójść. Dzięki możliwości pracy w ogrodzie w moim życiu zmieniło się wszystko — mówi Pauline.

Dziękujemy, że jesteście z nami!!! Wyprodukujmy dziś wspólnie odrobinę dobra dla ludzi, dla których jesteśmy jedyną nadzieją.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
86 659
Potrzebujemy:
100 000