Pomagamy nie tylko na terenie Ukrainy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

03.06.2022

Dobra Fabryka od samego początku wojny w Ukrainie niesie pomoc najbardziej pokrzywdzonym. Pomagamy nie tylko na terenie Ukrainy. Pamiętamy również o tych, którzy w obawie o swoje życie, opuszczali domy, zostawiając za sobą cały dorobek życia, dlatego zostaliśmy partnerem programu Fundacji Biedronki: „Witamy i pomagamy – zakupy”! Akcja polega na wsparciu najbardziej potrzebujących uchodźców kartami zakupowymi do sklepów Biedronki. Sieć udostępniła aż 10 300 takich kart, a wartość programu to ponad 12 mln złotych. Od początku akcji pomagamy w dystrybucji, przyjmując zgłoszenia i weryfikując, komu pomoc potrzebna jest najbardziej. Przez ostatnie dwa tygodnie w naszym biurze spotkaliśmy ludzi, którzy uciekli z piekła. Tęsknią za domem, za bliskimi, którzy zostali w Ukrainie, bardzo przeżywają to, co dzieje się w ich ojczyźnie. Cieszymy się, że w choć w niewielkim stopniu możemy zmniejszyć ciężar tego, z czym się teraz mierzą.

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc humanitarna dla Izium

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast ruszyliśmy z pomocą i jako jedni z pierwszych dotarliśmy na miejsce.

czytaj więcej

Mamy już:
14 506
Potrzebujemy:
38 731