Nakarm z nami głodne dziecko

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • Prawie 62% populacji (około 60 milionów ludzi) żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 2,15 dolara dziennie.
  • Aż 10 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 33 miliony ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 11% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią na świecie miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to ponad

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

953

porodów w 2023 r.

01.06.2022

Nikt nie powinien być głodny. Głód dziecka jest niedopuszczalny! W Demokratycznej Republice Konga, rozrywanej właśnie w tej chwili przez starcia rebelii, ratunku znów potrzebuje coraz więcej dzieciaków.

Naprawdę wystarczy być w Ntamugendze choć przez chwilę, by nie oprzeć się wrażeniu, że w szpitalu i ośrodku dożywiania, prowadzonych przez Siostry od Aniołów, mieszkańcy okolicznych wiosek otrzymują tyle dobra, ile nie doświadczyli nigdzie indziej, być może nawet przez całe swoje życie. Północne Kivu nie jest łaskawe dla swoich mieszkańców ani nikogo, kto próbuje się tu zapuścić. Niekończące się wojny i rebelie podcinają ludziom skrzydła, odbierają marzenia i obracają w ruinę absolutnie wszystko.

Głód dziecka bardzo różni się od głodu osoby dorosłej. Dorosły może odbudować siły, dziecko, które nie otrzymuje wystarczająco dużo jedzenia, źle się rozwija i już nigdy nie będzie tym, kim mogło się stać.

Dzięki Wam nasz ośrodek w Kongu to jeden z ostatnich w całej prowincji, w którym jeszcze nigdy nie brakło leków, kroplówek i jedzenia, mimo że zdarzają się sytuacje dramatyczne.

W Dniu Dziecka prosimy Was, byście pomogli nam odbudować zapas jedzenia i specjalistycznego mleka!!!

Nakarm z nami głodne dziecko. Spełnij jego największe marzenie!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050