Piątkowicze ruszają w drogę!

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

18.01.2023

Wreszcie!!! Jedziemy! Piątkowicze ruszają w drogę! Po przymusowym zamrożeniu wyjazdów w ramach projektu Przybij nam 5, wracamy do latania! Przypomnijmy, wystarczy założyć zlecenie stałe na 5 złotych tygodniowy i wpierać regularnie jeszcze jeden nasz projekt, by zyskać szanse na wyjazd z nami do Afryki!
U nas nie ma małych darowizn. Dla nas to nie zaledwie, ale aż 5 złotych tygodniowo! W ubiegłym roku uzbierała się z nich kwota 727 805 zł. W sytuacjach kryzysowych, jak przejęcie przez rebelię kontroli nad terenem obejmującym szpital i ośrodek dożywiania w Demokratycznej Republice Konga, pozwalają nam wciąż ten szpital prowadzić. Wasze piątki to nie akupunktura, ale solidny opatrunek na problemy naszych podopiecznych. Piątka przybijana regularnie potrafi zdziałać cuda. W marcu na własne oczy przekonają się o tym Marta Błeszyńska i Marcin Biegun. Odwiedzą Dom Dziecka w Zambii i hospicyjny projekt w Rwandzie.
Uzbierana przez Was kwota pozwala nam na przykład ufundować 48 520 posiłków terapeutycznych dla dzieci cierpiących na chorobę głodową lub 14 556 ratujących życie transfuzji krwi w Demokratycznej Republice Konga. To też 22 054 osób wyleczonych z malarii. To równowartość 121 300 bochenków chleba dla najbardziej potrzebujących ofiar wojny na Ukrainie.
Ustawiając zlecenie stałe na 5 złotych tygodniowo, możecie być pewni dwóch rzeczy:
1. tego wydatku w ogóle nie zauważycie
2. za ich pomocą ocalicie nie jedno życie.
Przybij nam 5! i przekonaj się, jak niewiele trzeba, żeby wyprodukować dużo Dobra! Przybijaj nam 5 regularnie, by za rok mieć szanse zobaczyć to na własne oczy!
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050