Kurz po wybuchy rakiety w Dnipro opadł

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

17.01.2023

Kurz po wybuchy rakiety w Dnipro opadł. Temat zszedł z pierwszych stron gazet choć akcja ratunkowa jeszcze trwa. Wciąż trwają poszukiwania 20 osób. 44 osoby zginęły, w tym kilkoro małych dzieci. Maleje medialne zainteresowanie, nie zmalały jednak potrzeby. Jest ich coraz więcej.
Jan, szef naszej ekipy w Dnipro koordynuje prace na miejscu. Wraz z ekipą Dobrej Fabryki, organizujemy pomoc psychologiczną, zaopatrujemy namioty natychmiastowego reagowania w leki. Nasz zespół odwiedza mieszkańców czterech sąsiednich budynków, które ucierpiały w chwili eksplozji. Nie mają okien, ale cała dzielnica nie ma też prądu, gazu i zasięgu komórkowego. W dodatku jest zimno. To wszystko sprawia, że nasze Ciepłe Paki są w tej chwili podstawową i pilną potrzebą.
Dziękujemy za Wasze wsparcie! Jeśli znacie jeszcze kogoś, kto chciałby bardzo konkretnie wesprzeć poszkodowanych, podzielcie się z nim linkiem do zbiórki.
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
103 293
Potrzebujemy:
129 050