Ośrodek dożywiania w Mauretanii uratował już 122 dzieci

Mauretania

Państwo w północno-zachodniej Afryce, położone nad Atlantykiem, w strefie Sahelu. Powierzchnię Mauretanii zajmują w większości piaski Sahary (ponad 80%). Jest to czwarty najbardziej wrażliwy kraj na świecie pod względem zmian klimatycznych. Powracające cykle długotrwałych susz (skutkujące degradacją zasobów naturalnych) oraz pogłębiający się deficyt wody dodatkowo powodują, że kraj zmaga się z dużym problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego. Choć żyje tam zaledwie 4,4 mln ludzi, jest to klasyczny przykład problemu głodu wynikającego z ubóstwa i niewystarczającej produkcji żywności.

Garść informacji:
  • jeden z najbiedniejszych krajów świata – w niektórych jego regionach ludzie żyją za mniej niż 1,25 dolara dziennie
  • z powodu deficytu żywności, kraj musi importować 70 % żywności
  • 21% dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na chroniczne niedożywienie
  • 26,8% populacji w porze suchej, trwającej nawet 6 miesięcy, zmaga się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego
Uratowaliśmy od choroby głodowej

275

dzieci w 2021 r.
Opieką otoczyliśmy

kilkanaście

osób niepełnosprawnych

18.07.2019

Od początku roku Dobra Fabryka działa w Mauretanii. Finansujemy tam działanie ośrodka dożywiania prowadzonego przez siostrę Carmen ze zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. W tym jednym z najbiedniejszych krajów świata, którego powierzchnia to w 80 procentach piaski Sahary, trudno jest wyprodukować wystarczająco dużo żywności dla wszystkich obywateli, choć jest ich zaledwie 4 mln. W konsekwencji co trzeci mieszkaniec Mauretanii żyje poniżej granicy ubóstwa, co czwarte dziecko poniżej piątego roku cierpi z powodu niedożywienia. Musimy tam być i robić to, co jest naszym głównym zadaniem – wyrównywanie ludziom szans.
Te kilka miesięcy to już 122 uratowane życia, 65 wciąż pod naszą opieką. Dzięki Wam kupiliśmy już kilkaset kilogramów mąki, ryżu, cukru, orzechów i fasoli. Ponadto mleko terapeutyczne. Siostra Carmen według specjalnej receptury przygotowuje odżywcze posiłki, które pomagają niedożywionym małym organizmom w szybkim nadrobieniu braków dietetycznych. Kupujemy też lekarstwa i finansujemy hospitalizację tych najsłabszych maluchów. Z kolei tym które nabrały już wystarczająco sił, by pójść po raz pierwszy do szkoły, pomagamy sfinansować czesne.
W okolicy nie ma drugiego takiego miejsca, więc gdyby nie Wy, dzieciaki tych szans by po prostu nie miały.
Jeśli chcesz uratować z nami kolejnych małych obywateli Mauretanii, podarować uśmiech, nakarmić, dać nadzieję, zainwestować w przyszłość tego świata, dołącz do nas! Koszt posiłku to zaledwie kilka złotych. W życiu naszych podopiecznych zmienia się dzięki nim wszystko. Zapraszamy do naszego niezwykłego dobroczynnego sklepu. Możecie być pewni, tak DOBRYCH zakupów nie zrobicie w żadnym innym!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
227 121
Potrzebujemy:
200 000