Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Nakarm dziś z nami głodne dziecko!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
W ośrodku dożywiania przyjmujemy co najmniej

100

dzieci tygodniowo
Uratowaliśmy od choroby głodowej

647

osób w 2020 r.

04.02.2021

Świat, który zmaga się właśnie z epidemią koronawirusa, równocześnie stoi na krawędzi innej, dużo mniej widocznej, choć zbierającej czterokrotnie większe żniwo – epidemii głodu.

Jeszcze zanim wirus rozprzestrzenił się po świecie, przewidywano, że rok 2020 przyniesie największy kryzys humanitarny od czasów drugiej wojny światowej z uwagi na toczące się od wielu lat wojny, czego przykładami są między innymi rebelia w prowincji Północne Kivu w Demokratycznej Republice Konga, kryzys w Sahelu, klęski żywiołowe, uporczywe susze i przechodzące przez Afrykę roje szarańczy. Pandemia dołożyła do tego zamknięcie granic, brak pracy, dramatyczny wzrost poziomu biedy i przestępczości, sprawiając, że kolejne miliony osób nie mają co jeść. Co to oznacza dla nas?

Nie ma dnia, by o pomoc w naszym szpitalu nie prosili ludzie w ciężkej fazie niedożywienia. Kilka tygodni temu zaopiekowaliśmy się czternastoletnim Héritierem, który trafił na oddział pediatryczny w stanie krytycznym. Gdyby nie Wasza pomoc, takich dzieciaków jak on nie mielibyśmy jak ratować. Przed Héritierem jeszcze długie tygodnie w ośrodku dożywiania, ale jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

Głód jest najbardziej śmiercionośną z wszystkich chorób i paradoksalnie najbardziej możliwą do uniknięcia. Nie wymaga szczepionek ani specjalistycznych lekarstw. Wymaga jedynie dostarczenia organizmowi podstawowych składników odżywczych.

Musimy pilnie na kolejnych centymetrach kwadratowych tego świata tą okrutną niesprawiedliwość zmienić w ŻYCIE.

Przyszłość jest luksusem dostępnym jedynie tym, którzy się odżywiają. W Demokratycznej Republice Konga prawie 16 milionów ludzi, w większości małych dzieci, o takim luksusie może jedynie pomarzyć. Musimy razem coś z tym zrobić! Nakarm dziś z nami głodne dziecko! Jeden posiłek to zaledwie 15 złotych!!!

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->