Mały Safari dziś wygląda tak!!!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

21 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1032

porodów w 2021 r.

15.03.2022

Skupieni na pomocy humanitarnej dla Ukrainy nie zapominamy o naszych podopiecznych w 10 krajach, głównie afrykańskich, gdzie od lat prowadzimy projekty pomocowe. To właśnie przez wojnę w Ukrainie niebawem będą potrzebowali nas jeszcze bardziej.

Indeks globalnych cen żywności FAO osiągnął swój najwyższy poziom w historii. 18 krajów, głównie afrykańskich, importuje przynajmniej 50% swojej pszenicy z Ukrainy lub Rosji. Wśród nich są kraje, w których od dawna walczymy z głodem: Burkina Faso, Demokratyczna Republika Konga, Liban. Wojna w Ukrainie niesie dla nich tragiczne konsekwencje.

„Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by uniknąć huraganu głodu” – mówił wczoraj Antonio Guterres, Sekretarz Generalny ONZ.

Chcecie przekonać się, jakie cuda robimy dzięki Wam w Demokratycznej Republice Konga? Zobaczcie, jak zmienił się mały Safari! Historię walki o jego życie relacjonowaliśmy Wam tutaj w połowie lutego.

Przyjęliśmy go do szpitala w Ntamugendze na skraju życia i śmierci. Przez kilka dni wzmacnialiśmy wygłodzony organizm chłopca, podając mu posiłki terapeutyczne, mleko F-100 i organizując wszelkie formalności, by jak najszybciej przewieźć go na leczenie do sąsiedniej Rwandy. Mały Safari dziś wygląda tak!!!

Wojna na Ukrainie zachwieje gospodarkami na całym świecie, a najbiedniejsze afrykańskie kraje postawi na krawędzi klęski humanitarnej. Już przygotowujemy naszą odpowiedź na najgorsze, które może nadejść, planując rozwój projektów rolniczych i uruchomienie kolejnych ośrodków dożywienia w najbardziej narażonych miejscach.

Możesz robić z nami tę dobrą robotę!!! Odwiedź dobroczynne24 i sięgnij po posiłek terapeutyczny dla dziecka z chorobą głodową! Jeśli my tym dzieciakom nie pomożemy, nie pomoże im nikt!

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc humanitarna dla Izium

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast ruszyliśmy z pomocą i jako jedni z pierwszych dotarliśmy na miejsce.

czytaj więcej

Mamy już:
13 056
Potrzebujemy:
38 731