Mały Safari dziś wygląda tak!!!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

21 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1032

porodów w 2021 r.

15.03.2022

Skupieni na pomocy humanitarnej dla Ukrainy nie zapominamy o naszych podopiecznych w 10 krajach, głównie afrykańskich, gdzie od lat prowadzimy projekty pomocowe. To właśnie przez wojnę w Ukrainie niebawem będą potrzebowali nas jeszcze bardziej.

Indeks globalnych cen żywności FAO osiągnął swój najwyższy poziom w historii. 18 krajów, głównie afrykańskich, importuje przynajmniej 50% swojej pszenicy z Ukrainy lub Rosji. Wśród nich są kraje, w których od dawna walczymy z głodem: Burkina Faso, Demokratyczna Republika Konga, Liban. Wojna w Ukrainie niesie dla nich tragiczne konsekwencje.

„Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by uniknąć huraganu głodu” – mówił wczoraj Antonio Guterres, Sekretarz Generalny ONZ.

Chcecie przekonać się, jakie cuda robimy dzięki Wam w Demokratycznej Republice Konga? Zobaczcie, jak zmienił się mały Safari! Historię walki o jego życie relacjonowaliśmy Wam tutaj w połowie lutego.

Przyjęliśmy go do szpitala w Ntamugendze na skraju życia i śmierci. Przez kilka dni wzmacnialiśmy wygłodzony organizm chłopca, podając mu posiłki terapeutyczne, mleko F-100 i organizując wszelkie formalności, by jak najszybciej przewieźć go na leczenie do sąsiedniej Rwandy. Mały Safari dziś wygląda tak!!!

Wojna na Ukrainie zachwieje gospodarkami na całym świecie, a najbiedniejsze afrykańskie kraje postawi na krawędzi klęski humanitarnej. Już przygotowujemy naszą odpowiedź na najgorsze, które może nadejść, planując rozwój projektów rolniczych i uruchomienie kolejnych ośrodków dożywienia w najbardziej narażonych miejscach.

Możesz robić z nami tę dobrą robotę!!! Odwiedź dobroczynne24 i sięgnij po posiłek terapeutyczny dla dziecka z chorobą głodową! Jeśli my tym dzieciakom nie pomożemy, nie pomoże im nikt!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
222 344
Potrzebujemy:
200 000