Gorące wiadomości z Burkina Faso

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

13.10.2021

Gorące wiadomości wprost z dobrofabrycznej sali krawieckiej w Burkina Faso! 14 kursantek, które od trzech lat poznawały tajniki zawodu krawcowej, podeszły właśnie do egzaminu końcowego.

Nie było łatwo. Pierwsza teoretyczna część zasypała egzaminowane deszczem pytań. Kolejna, praktyczna, zakładała pobranie miary i skrojenie ustalonego modelu sukienki.

Atmosfera gęstniała, bo też gra była o wysoką stawkę. Ukończenie kursu w naszej krawieckiej szkółce poświadcza państwowy certyfikat uprawniający do praktykowania zawodu i uruchomienia swojego własnego atelier.

Wiemy już, że cała czternastka, choć z różnymi wynikami, zdała egzamin. Za chwilę dowiedzą się o wynikach! Głównym zadaniem Dobrej Fabryki jest wyrównywanie ludziom szans, dlatego prócz nowych umiejętności chcemy wręczyć naszym podopiecznym również bardzo konkretne narzędzie – maszynę do szycia – która ułatwi im start!

Jeśli chcecie nam pomóc i zrobić coś bardzo dobrego i równie konkretnego, podarujcie naszym podopiecznym maszynę do szycia, która otworzy im nowe możliwości.

Dobroczynne24 to miejsce, dzięki któremu dobra na całym świecie przybywa każdego dnia. To Wy decydujecie, co ściągacie z półki, jak i gdzie pomagacie. Zawsze celując w bardzo konkretne potrzeby!