Dziś wielka inauguracja ukończonego budynku dla fizjoterapii!

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

03.11.2021

Trzy lata temu w hospicjum w Kabudze zatrudniliśmy fizjoterapeutę, który robi cuda. Widząc, jak wielkie ma znaczenie jego praca wśród chorych paliatywnie, wspólnie z siostrami postanowiliśmy, że w fizjoterapię trzeba zainwestować. Poszliśmy na całość!!! Dziś wielka inauguracja dopiero co ukończonego budynku dla fizjoterapii!

W nowoczesnych murach znalazły się wszystkie usprawnienia potrzebne dla chorych. Łazienki, podjazdy, duża sala, która teraz potrzebować będzie jeszcze doposażenia w profesjonalny sprzęt oraz… taras z widokiem na rwandyjskie wzgórza, na którym chorzy, będą mogli odpocząć po ciężkiej pracy z fizjoterapeutą.

Marie Louise jest pacjentką naszego hospicjum już od czterech lat. Sparaliżowana w wyniku upadku z dużej wysokości i złamania w trzech miejscach kręgosłupa otrzymuje u Sióstr od Aniołów najlepszą możliwą pomoc. W domu z pewnością nie poradziłaby sobie sama. Na szczęście jest Kabuga, gdzie Marie Louise ma swoje miejsce. Praca z fizjoterapeutą zupełnie zmieniła jej życie. Jest szczęśliwa, że może tu być.

Jeśli chcesz, by cuda w życiu podopiecznych jedynego hospicjum w Rwandzie działy się również za Twoim udziałem, nie wahaj się! Odwiedź Dobroczynne24 i podaruj Marie Louise i innym naszym pacjentom “dzień opieki dla chorego w hospicjum”.

A że jest dziś co uczcić, mamy dla Was niespodziankę! Pierwsze dziesięć osób, które wykupi w Dobroczynne24 “Dzień opieki dla chorego w hospicjum” i wyśle na adres [email protected] swoje dane do wysyłki upominku, dostanie wymalowany pozytywną energią kubek Dobrej Fabryki.

Poranna kawa w nim to gwarancja DOBREGO dnia!