Jeden dzień pobytu chorego w hospicjum

50 

+ -
Kategoria: Leczymy
Miejsce: Rwanda – hospicjum
100% Twojej wpłaty zostanie przekazane na pomoc.

 

Centrum Opieki Paliatywnej im. św. Jana Pawła II to pierwsze i jak dotąd jedyne hospicjum w Rwandzie. Trafiają tu ludzie z całego kraju, nie tylko terminalnie chorzy, ale też tacy, na których szpitalna medycyna nie ma żadnego pomysłu. Siostry robią, co mogą, by zapewnić opiekę jak największej liczbie chorych. Centrum dysponuje 20 łóżkami.

Hospicjum nie zarabia, musi jednak pokryć koszty płac personelu (pielęgniarzy i lekarza), zapłacić za prąd i wodę, jedzenie dla chorych, środki do pielęgnacji i leki. Chcielibyśmy być w sytuacji, w której każdemu potrzebującemu będziemy w stanie powiedzieć: „Za Twój pobyt zapłacił ktoś z Dobrej Fabryki, nie musisz się już o nic martwić”.

Gdy patrzy się z bliska na losy naszych chorych, można odnieść wrażenie, że my naprawdę kupujemy im czas. Każdy dzień spędzony u nas, każdy dzień wydarty śmierci, to dla nich realna szansa na odzyskanie godności, doświadczenie miłości, pojednanie z rodziną, pożegnanie się z tym światem w godny sposób. A każdy człowiek sam z siebie na to zasługuje.

Płacisz za dzień opieki nad chorym w hospicjum: miejsce w dwuosobowej sali, trzy posiłki, zabiegi pielęgnacyjne, podstawowe leczenie (np. środki przeciwbólowe), opiekę lekarsko – pielęgniarską.

Często zadawane pytania

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

 

Udostępnij

50 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra