Dziękujemy, że regularnie wspieracie pracę szpitala w Ntamugendze

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1133

porodów w 2022 r.

12.04.2023

Czasem jest tak, że wszystkie gwiazdy sprzyjają i potrzeba tylko kogoś, kto dostrzeże tę szansę tak, jak dr Patience dostrzegł małą Marie Louise.
We francuskim Toulouse regularnie konsultujemy najtrudniejsze przypadki, również kardiologiczne. Nie ma znaczenia, że dziecko pochodzi z głębi kongijskiej dżungli – zasługuje na opiekę tak samo, jak dziecko w każdym zakątku świata.
Serce Marie Louise najwyraźniej nie mogło pomieścić całej swojej dzielności, dlatego wymaga operacji. Ale cóż znaczy zespół gotowy do operowania, złożony z najlepszych specjalistów, kiedy znajduje się on na drugim końcu świata?
Z Waszym wsparciem możemy przekraczać góry i oceany. To dzięki Wam mogliśmy przygotować dziewczynkę do wyjazdu. Najpierw badania na miejscu, konsultacje online, później krótsze hospitalizacje – w końcu wyrabianie dokumentów, w tym paszportu, oraz opłaty za przekroczenie granicy. Wszystko to pochłonęło minimum 1000 USD. Bez nich mielibyśmy tylko marzenie. Z Wami mówimy o realnej szansie na zupełnie nowe życie dla kolejnego dziecka.
Dziękujemy, że regularnie wspieracie pracę szpitala w Ntamugendze. Pozwalacie nam reagować na potrzeby dzieci błyskawicznie – każda złotówka, którą przekazujecie nam w ogromnym zaufaniu, to złotówka, która nie musi czekać na zbiórkę. To dni, które spędzamy trzymając maluchy za rękę już po zabiegu, zamiast martwić się każdą dobą, która pogarszałaby stan naszych pacjentów.
Jeśli chcielibyście wesprzeć pracę lekarzy w naszym szpitalu, w miejscu, które rocznie przeprowadza ponad 27 000 procedur medycznych, prosimy – przekażcie im chociaż końcówkę z ostatnich zakupów, albo dowolną kwotę, która nie zrujnuje Waszego budżetu, a jutro uratuje życie kolejnego dziecka, które czasem potrzebuje tylko tyle – dostrzeżenia.
Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023