Zróbmy wszystko, by śmierć nie wygrywała znów

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

07.04.2023

W Wielki Piątek uczymy się przeżywać śmierć. Wycieńczony długotrwałym głodem organizm małej Gentille właśnie się poddał. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Tym razem to nie wystarczyło.
Nie jesteśmy panami życia i śmierci, choć nasi mali podopieczni w Kongu zmartwychwstają na naszych oczach każdego dnia. W to ich zmartwychwstanie bardzo wierzymy. Z całych sił o nie walczymy. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie ma dla nich innego ratunku. Cud przejścia z prawie śmierci do pełni sił, do odzyskanego dzieciństwa, do życia, dzieje się za sprawą naszego doskonałego zespołu ośrodka dożywiania w Ntamugendze i Was, którzy go wspieracie.
Straciliśmy Gentille. Przez ostatnie dni staliśmy się jej najbliższą rodziną. Jej śmierć zadała nam wielki cios. Prosimy Was, wyślijcie dziś trochę dobrych myśli i modlitw do jej rodziny i personelu, który walczył do końca.
Zróbmy wszystko, by śmierć nie wygrywała znów. Powalczmy o cud zmartwychwstania dla kolejnych małych pacjentów.
Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000