Dzięki Waszej trosce zmieniamy życie młodych pacjentów

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

12.04.2021

Do hospicjum w Rwandzie trafił kolejny młody pacjent. Lucky ma 9 lat. Był u nas przez kilka dni. Dziś wyleciał do Indii na spotkanie z lekarzami, którzy obiecali mu pomóc.

Chłopak nie ma wielu bliskich, którzy byliby dla niego wsparciem w chorobie i którzy z uporem równym determinacji napotkanych na swojej drodze obcych ludzi chcieliby mu pomóc. Mama daje mu dach nad głową. Prócz tego niewiele więcej.

Lucky zaczął odczuwać pierwsze dolegliwości, kiedy miał 6 lat, ale poza ośrodkiem zdrowia, w którym zaproponowano mu leczenie ibuprofenem, jego mama nie miała motywacji, by szukać pomocy gdzie indziej. W końcu, gdy stan był już poważny, chłopak trafił do szpitala. Mamę poraziły jednak koszty leczenia i na konsultacji zakończyła diagnostykę chłopca.

Niedawno, zupełnie przez przypadek, podczas koncertu zainteresowali się nim muzycy i obiecali, że spróbują pomóc w poszukiwaniu lekarzy, którzy mieliby lepsze od ibupropfenu pomysły na leczenie. W Rwandzie nikogo takiego nie znaleźli, ale nie dawali za wygraną i nawiązali kontakt z lekarzami z Indii. Po wymianie korespondencji o stanie zdrowia pacjenta i konsultacji jego ostatnich wyników badań, specjaliści z Indii zaoferowali pomoc. By dobrze przygotować go do podróży, wzmocnić organizm odpowiednią dietą i zapewnić najlepsze warunki do odpoczynku i regeneracji, trafił do nas na kilka tygodni. Dziś odleciał do Indii na wyczekiwaną operację. Mamy nadzieję, że niedługo odwiedzi nas w dużo lepszej formie.

To niezwykłe, jak wiele dobra może nas spotkać ze strony zupełnie obcych ludzi, którzy nie potrafią przejść obojętnie wobec potrzebujących. To niezwykłe, ile rzeczy w Rwandzie, Kongu, Senegalu, Bangladeszu, w Grecji, Burkina Faso i Togo możemy robić dzięki temu, że gdzieś na internetowych łączach spotkaliśmy Was, którzy z tak wielką troską i zaangażowaniem wspieracie naszych podopiecznych. Czasem większą niż tą, na którą mogą liczyć w swoim najbliższym otoczeniu.

Nie wahajcie się, dołączcie do projektu “Przybij nam 5″! To naprawdę najlepsze narzędzie do tego, by rozplątywać najbardziej pogmatwane ludzkie historie! Wchodząc w projekt „Przybij nam 5„, ustawiasz zlecenie raz i od tej chwili, dzięki Tobie dobro dzieje się w każdej chwili, nawet jeśli akurat myślisz o zupełnie innych sprawach!

Dołącz do nas! Ustaw zlecenie stałe na 5 zł tygodniowo lub 20 zł miesięcznie i przekonaj się, jak wielkie rzeczy jesteśmy w stanie wspólnie zrobić!

 

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050