Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Dzięki Wam uśmiech gości na twarzy Clotildy

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2020 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

35

osób

31.01.2021

Od kilku miesięcy jeden z pokoi w hospicjum w Rwandzie zajmuje Clotilda. Jej dzieci wyjechały za granicę i tam ułożyły sobie życie. Cieszyła się z ich zaradności, choć w domu została sama. Kłopoty zaczęły się, kiedy zachorowała na raka. Znajomi i sąsiedzi odwiedzali ją, ale nie zawsze mieli możliwości by odpowiednio zająć się kobietą. Bywało i tak, że nie miała siły przygotować sobie posiłku. Sięgała wtedy po cukier, rozpuszczała go w wodzie i piła, żeby oszukać głód.

Kiedy trafiła pod opiekę Sióstr od Aniołów, stwierdziła, że tak musi wyglądać raj. Codziennie dziękowała za to, że może tu być tuląc się do wszystkich. Każdego ranka z jej pokoju słychać było yambi, yambi, czyli uściski. Gdy z powodu pandemii dla dobra naszych pacjentów trzeba było uściski ograniczyć, bardzo się zasmuciła. Clotilda lubi czytać i rysować. Zawsze jest uśmiechnięta. Dziś uśmiecha się do Was i oczywiście każdego chciałaby uściskać!

To dzięki Wam finansujemy funkcjonowanie jedynej takiej placówki w kraju, opłacając pensje personelu, leki i żywienie. W ubiegłym roku otoczyliśmy opieką 35 chorych paliatywnie.

Życzymy Wam dobrej niedzieli!!! Dla Clodildy dzięki Wam, z pewnością taka właśnie będzie.

 

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->