Wyślijcie Céline całą masę dobrych myśli

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

27.01.2021

Céline jest w drugim miesiącu ciąży!!! Dziś słuchała bicia serca swojego maleństwa, choć kilka miesięcy temu straciła nadzieję, że ten moment kiedyś nadejdzie.

Przyszła mama ma 24 lata. Mieszka z mężem i jego rodziną w wiosce Gourcy w Burkina Faso. Oboje pracują w ogrodzie ufundowanym przez Dobrą Fabrykę. Dzięki Wam mają nie tylko pracę – wsparliśmy ich również w bardzo dla nich ważnej sprawie. Céline bardzo chciała zostać mamą, jednak jak dotąd każda z ciąż kończyła poronieniem. W końcu opowiedziała swoją historię Gosi Tomaszewskiej, która od razu zaczęła działać. We wrześniu po raz pierwszy przedstawiliśmy Wam Céline i prosiliśmy Was o pomoc. Od tego momentu jest pod opieką ginekologa. Spotkania ze specjalistą i serię badań fundujecie oczywiście Wy!

Okazało się, że Céline nie jest wyjątkiem, a na problemy które spędzały jej sen z powiek, medycyna ma już sposoby. Każda ciąża wymaga prowadzenia i regularnych wizyt. Kobieta stosuje się do wszystkich zaleceń, a my o nią dbamy. By dziecko było bezpieczne, Céline musi teraz zostać w szpitalu. Najbliższe tygodnie będą bardzo ważne. Céline chce Wam dziś podziękować za to, że nie została ze swoim zmartwieniem sama, ale i prosić, byście nie przestali jej kibicować!!!

I o to właśnie dziś Was prosimy!!! Wyślijcie Céline całą masę dobrych myśli i słów wsparcia. Wszystkie Wasze lajki i pokrzepiające komentarze jej oczywiście pokażemy!

Każdy z naszych projektów dotyczy ludzi. To, że w Burkina Faso zajmujemy się ogrodem, niczego w tej kwestii nie zmienia. Niezależnie od tego co robimy, zawsze staramy się stworzyć dla każdego bezpieczną przestrzeń i sposobność, by jeszcze lepiej się poznać i zrozumieć potrzeby ludzi, dla których tam jesteśmy.

Tak dzięki Wam działa produkcja dobra w Dobrej Fabryce!!!

 

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050