Chodź z nami! Na pomoc Ukrainie!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

21.03.2022

Ponad tona żywności, w tym cukru, oleju, soli, ryżu, różnego rodzaju kasz, pasztetów i gotowych dań, kaw i herbat, odjechało właśnie w stronę granicy. Zaopatrzą dwa miejsca w okolicy Mikołajewa, między Chersoniem i Odessą, gdzie kryzys humanitarny pogarsza się z dnia na dzień, a także Łuck, na który w minionym tygodniu spadły pierwsze pociski.

Nie zwalniamy tempa. Wasze wsparcie zamieniamy na bardzo konkretną pomoc, realizując dokładnie takie zamówienia, na które jest w tych miejscach zapotrzebowanie właśnie w tej chwili.

Dlaczego liczymy, że pomożecie nam dobić ze zbiórką do miliona! W sytuacji, kiedy bezpieczny i pewny transport mamy możliwość zrealizować w kilka godzin, pieniądze pozwalają reagować natychmiast.

Przekazujemy też oczywiście pomoc rzeczową, ale przyjmujemy tylko taką, która na miejscu przyda się na pewno. Potrzeby się zmieniają, zmienia się ciągle również nasza reakcja – to konieczne – na bardzo dynamiczną sytuację w Ukrainie.

Wystarczy przekazać kilka złotych – równowartość jednego opakowania ryżu lub zupy – aby podać pomocną dłoń potrzebującym w Ukrainie. Mają tylko Was i nas – gdyby nie stałe dostawy żywności, cywile w miastach nie przetrwaliby długo.

Wspierając naszą zbiórkę pomagasz nam docierać z konkretną pomocą do konkretnych ludzi.

Chodź z nami! Na pomoc Ukrainie!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
227 121
Potrzebujemy:
200 000