Celine i Caroline dzięki Wam wróciły do domu

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

27.09.2021

Choć w Gourcy wszyscy wyczekują deszczu, obawiając się głodu, który może być następstwem nieurodzaju i wysychających pól, to jest też i radość, a dla Celine po prostu szczęście bez granic. W końcu, po prawie rocznym pobycie w stolicy – Ouagadougou – wróciła do Gourcy ze swoim najdroższym skarbem – Caroline.

To dzięki Wam ta mała przyszła na świat. To Wasze wsparcie sprawiło, że Celine w czasie całej ciąży została otoczona specjalistyczną opieką ginekologa, sfinansowaliście wszystkie badania, hospitalizacje i kilkumiesięczny pobyt w stolicy blisko jednego z lepszych szpitali. Po nieudanych próbach utrzymania kilku ciąż i wyroków lokalnych felczerów, sprawiliście, że Celina pełna energii i woli życia na nowo stanęła na nogi. Dziś ma je z kim dzielić!

Tak właśnie działa produkcja dobra w Dobrej Fabryce! A Celine i jej maleństwo to kolejny dowód na to, jak Wasze zakupy w Dobroczynnym24 potrafią odmienić ludzkie historie. Wystarczy, że podarujecie dziś naszym podopiecznym BUKIET DOBRA, by to co wydaje się niemożliwe, stawało się w ich życiu realną rzeczywistością. Jeśli chcecie tworzyć z nami historie takie jak ta Celine, podarujcie kobietom z Burkina Faso Bukiet Dobra!