Pokażmy Alrbetine ilu ma przyjaciół w Polsce

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

21.09.2021

Albertine ma 17 lat. Chodziła do trzeciej klasy szkoły średniej, kiedy w jej życiu zawaliło się wszystko. Pewnego dnia, wracając z lekcji do domu, przewróciła się. Zwykły upadek, nic nadzwyczajnego. Lekarze usztywnili nogę, miało być dobrze. Nie było.

Okazało się, że noga zaczęła sprawiać coraz większy ból. Po trzech miesiącach od wypadku Albertine wciąż była w szpitalu. Po kolejnych trzech nogę trzeba było amputować. Okazało się, że dziewczyna cierpi na raka kości, który dał już przerzuty do płuc.

Rodzina wynajęła pokój w mieście, bo do domu wysoko w górach nie było odpowiedniego dojazdu, by Albertine mogła do niego wrócić. Dziewczyna słabnie i potrzebuje profesjonalnej opieki, dlatego rodzina w końcu zdecydowała się powierzyć ją opiece hospicjum w Kabudze. Albertine ciągle ma nadzieję, że wyzdrowieje. Cieszy się, że jest u nas. Bardzo jej tu dobrze. Siostra Beata i Esperance, które pochodzą z jej rodzinnych stron, odwiedzają ją codziennie, aby nie czuła się samotna. Wszyscy chorzy, którzy są w hospicjum, bardzo się z nią zaprzyjaźnili.

Pokażmy dziś Albertine, ile nas tu jest, ilu ma przyjaciół w Polsce, którzy bardzo jej kibicują. Jeśli chcecie pomóc naszej nowej pacjentce, podarujcie jej choć dzień pobytu w jedynym takim hospicjum w Rwandzie!!!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
119 362
Potrzebujemy:
129 050