Pokażmy Alrbetine ilu ma przyjaciół w Polsce

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2022 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

35

osób

21.09.2021

Albertine ma 17 lat. Chodziła do trzeciej klasy szkoły średniej, kiedy w jej życiu zawaliło się wszystko. Pewnego dnia, wracając z lekcji do domu, przewróciła się. Zwykły upadek, nic nadzwyczajnego. Lekarze usztywnili nogę, miało być dobrze. Nie było.

Okazało się, że noga zaczęła sprawiać coraz większy ból. Po trzech miesiącach od wypadku Albertine wciąż była w szpitalu. Po kolejnych trzech nogę trzeba było amputować. Okazało się, że dziewczyna cierpi na raka kości, który dał już przerzuty do płuc.

Rodzina wynajęła pokój w mieście, bo do domu wysoko w górach nie było odpowiedniego dojazdu, by Albertine mogła do niego wrócić. Dziewczyna słabnie i potrzebuje profesjonalnej opieki, dlatego rodzina w końcu zdecydowała się powierzyć ją opiece hospicjum w Kabudze. Albertine ciągle ma nadzieję, że wyzdrowieje. Cieszy się, że jest u nas. Bardzo jej tu dobrze. Siostra Beata i Esperance, które pochodzą z jej rodzinnych stron, odwiedzają ją codziennie, aby nie czuła się samotna. Wszyscy chorzy, którzy są w hospicjum, bardzo się z nią zaprzyjaźnili.

Pokażmy dziś Albertine, ile nas tu jest, ilu ma przyjaciół w Polsce, którzy bardzo jej kibicują. Jeśli chcecie pomóc naszej nowej pacjentce, podarujcie jej choć dzień pobytu w jedynym takim hospicjum w Rwandzie!!!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000