Posiłek dla dziecka w Mauretanii

15 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Mauretania – ośrodek dożywiania w Kaédi

Od początku 2019 roku Dobra Fabryka działa w Mauretanii. Finansujemy tam działanie ośrodka dożywiania prowadzonego przez siostrę Carmen ze zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. W tym jednym z najbiedniejszych krajów świata, którego powierzchnia to w 80% piaski Sahary trudno jest wyprodukować wystarczająco żywności dla wszystkich obywateli, choć to zaledwie 4 mln ludzi. Co trzeci mieszkaniec Mauretanii żyje poniżej granicy ubóstwa, co czwarte dziecko poniżej 5. roku cierpi z powodu niedożywienia. Musimy tam być i robić to, co jest naszym głównym zadaniem – wyrównywanie ludziom szans. 

Siostra Carmen według specjalnej receptury przygotowuje odżywcze posiłki, które pomagają niedożywionym małym organizmom w szybkim nadrobieniu braków dietetycznych. Kupujemy też  lekarstwa i finansujemy hospitalizację tych najsłabszych maluchów. Z kolei tym, które nabrały już wystarczająco sił, by pójść po raz pierwszy do szkoły, pomagamy sfinansować czesne. 

W okolicy nie ma drugiego takiego miejsca, więc gdyby nie Wy, te dzieciaki tych szans by po prostu nie miały. 

Jeśli chcesz uratować z nami kolejnych małych obywateli Mauretanii, podarować i uśmiech, nakarmić, dać nadzieję, dołącz do nas!!!  Koszt posiłku to zaledwie kilka złotych. W życiu naszych podopiecznych zmienia się dzięki nim wszystko.

Udostępnij

15 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra