Ogród warzywny w Burkina Faso

+ -
Kategoria: Dajemy pracę
Miejsce: Burkina Faso – projekt rolniczy w Gourcy

CEGIEŁKA NA PRZYGOTOWANIE OGRODU 8,00 ZŁ

Chcemy ufundować ogródek dla kobiet z wioski Gourcy, dzięki któremu kilkanaście osób pozbawionych możliwości zarabiania na własne utrzymanie będzie mogło włączyć się w pracę, zadbać o siebie i jednocześnie dostarczyć na lokalny rynek podstawowe produkty, o które bardzo tam trudno.

Łączny koszt inwestycji to 15 500 zł. To cena, jaką trzeba zapłacić za hektar ziemi i ogrodzenie całego terenu, tak by upraw nie niszczyły biegające wolno zwierzęta.

Nasz projekt w Burkina Faso od samego początku opierał się na puszczeniu w ruch pewnej puli dobra, które napędzi do działania i pomnażania go małą społeczność z tego zapomnianego zakątka Afryki. Przekazaliśmy rodzinom ziarno do uprawy pól i zwierzęta hodowlane, wybudowaliśmy młyn, w planach jest piekarnia. Chcemy, by do żyjących w skrajnej biedzie mieszkańców położonej na północy kraju wioski Gourcy powróciła nadzieja. Chcemy nauczyć tych ludzi przedsiębiorczości i przede wszystkim przekazać im odpowiedni pakiet startowy, dzięki któremu będą mogli zacząć spełniać swoje marzenia o pracy i o godnym życiu.

+ -