Uratuj człowieka - podaruj Ciepłą Pakę

Wesprzyj
Mamy już
20 954
Potrzebujemy
20 255
Akcje wsparło: 306 osób
Udostępnij

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Daliśmy już

2

osobom dach nad głową
Zimą 2021 r. w zimie podarowaliśmy

100

Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach
Leczymy

UWAGA! ZIMOWA AKCJA DOBREJ FABRYKI! Zanim nadejdzie następna fala mrozu – kupmy “CIEPŁĄ PAKĘ” 150. warszawskim bezdomnym. Śpiwór, buty, termos – to dziś sprzęt ratujący życie. Jeden to 135 zł, potrzebujemy więc 20 255 zł. Podarujecie ciepło tej zimy choćby jednej osobie? UDOSTĘPNICIE?

Dobra Fabryka działa wszędzie tam, gdzie wiemy, że taka mała (ale zwinna) organizacja jak nasza rzeczywiście może się przydać, że wiemy co i wiemy jak, no i wiemy z kim. To nieprawda, że pomagamy tylko w Afryce. Od kilku lat finansujemy dwa mieszkania treningowe, pomagając wychodzić z kryzysu bezdomności kolejnym osobom. Każdej zimy przed pierwsza falą mrozów przygotowujemy Ciepłe Paki dla bezdomnych – podopiecznych Wspólnoty Sant’Egidio.

Termos, śpiwór, ciepła kurtka, dobrze ocieplone, zimowe buty to zawartość Ciepłej Paki, którą wręczamy osobom w kryzysie bezdomności podczas Świąt z Ubogimi. Dla osoby w kryzysie bezdomności taki prezent to nie tylko świąteczny upominek, ale zestaw ratujący życie.

Bezdomnym jutro może być każdy z nas: od człowieka na ulicy dzieli nas parę niespłaconych rat, epizod choroby, rodzinna wojna, trauma, cokolwiek. Bo bezdomność to najczęściej olbrzymi węzeł mocno splątanych problemów: sam brak domu, brak dostępu do lekarza, do higieny, wykluczenie społeczne, często dodatkowo uzależnienie (bo takie życie nie jest łatwo znieść na trzeźwo). Rozsupłanie takiego węzła wymaga czasem lat cierpliwości.

A rozwiązywanie problemów trzeba zaczynać zawsze od samego spodu piramidy, od rzeczy absolutnie podstawowych. Nie będzie szansy na rozwiązanie żadnego problemu człowieka, kiedy on zamarźnie, to proste.

Ciepłych Pak chcemy zrobić w tym roku 150. Łączny ich koszt to 20 255 złotych.

Pamiętajcie – u nas naprawdę nie ma za małych darowizn, każdy grosz to odrobina ciepła od tych, co je mają, do tych, którzy go potrzebują. Ogromną wagę mają też Wasze udostępnienia linku do tej zbiórki!

Wierzymy, że zbierzemy tę kasę w mig, że zdążymy przed termometrem. 150 uratowanych, bo ogrzanych, ludzi. To się może stać już dzisiaj, teraz, za Twoją sprawą.

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000