Zostań superbohaterem

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

19.05.2023

Wiemy, ze nie potrzebujesz aplauzu i fanfar, ale chcemy Ci powiedzieć, ze widzimy Twoje ogromne serce.
Między jednym łykiem kawy a drugim postanawiasz podarować komuś lek na malarię. Przewijając media społecznościowe, widzisz głodne dziecko i nie możesz przejść obojętnie, dlatego finansujesz posiłek terapeutyczny. Starasz się ograniczyć słodycze i równowartość ulubionego batonika, wydajesz na wizytę u lekarza dla ciężarnej kobiety. Cóż znaczą te 2 złote? Dla kogoś na drugim końcu świata znaczą wszystko.
Ratowanie życia nie wyglada jak w filmach o superbohaterach. Nie wymaga ogromnych mięśni, peleryny ani supermocy. To często po prostu dobre serce – takie jak Twoje – które nie zgadza się na zło i niemoc.
Codziennie ratujecie życia setek osób, które poznajecie poprzez opisywane przez nas historie. Jesteście z nami, kiedy karmimy Joseline cierpiącą z powodu głodu. Trzymacie Marcela za rękę, kiedy w hospicjum oczekuje na ostatnią drogę. Otaczacie opiekuńczymi ramionami Mirę z Libanu, która dzięki Wam może kupić leki na serce.
Przy okazji Dnia Dobrych Uczynków dziękujemy Wam za każde uratowane życie. Za zaufanie, że każda złotówka trafi tam, gdzie powinna. Jesteście prawdziwymi superbohaterami tych historii.
Jeśli chcielibyście zrobić dziś coś dobrego, gorąco zachęcamy Was do odwiedzenia Dobroczynne24. Wystarczy naprawdę niewiele, by zostać superbohaterem.