Zobaczcie jak zmieniła się Justine!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

11.05.2021

Justine ma dwa latka i jest jedną z bliźniaczek. Od początku była słabsza od siostry, ale duży problem pojawił się miesiąc temu, gdy niedożywiony organizm dwulatki zaatakowała ostra malaria. W dniu przyjęcia bardzo się o nią baliśmy. Pierwsze zdjęcie zostało zrobione właśnie wtedy. Dziś, choć trudno jeszcze wywołać na jej twarzy uśmiech, jest już bezpieczna i coraz silniejsza. Zobaczcie jak się zmieniła!!!

Najgorsze co może spotkać rodzinę to chwila, w której brakuje dla dziecka lekarstwa na chorobę. W przypadku naszych pacjentów lekarstwem zwykle nie są nieosiągalne i kosztowne procedury medyczne, ale zwykły posiłek, choćby dwa razy dziennie. Głód zagląda pod strzechy kongijskich chat i stawia ich mieszkańców w sytuacjach bez wyjścia. To Wy Drodzy Państwo jesteście dla nich ostatnią deską ratunku.

Posiłek dla dziecka z chorobą głodową to zaledwie 15 złotych. Wystarczy kilka kliknięć w Dobroczynne24, by nakarmić jednego z naszych podopiecznych.

Potrzebna pilna pomoc

Make Good Not War

W rejonach ogarniętych walkami najważniejszą potrzebą cały czas pozostaje żywność i ciepło. Seniorzy, dzieci, osoby niepełnosprawne i chorujące przewlekle – wśród osób, którymi się opiekujemy, mnóstwo jest takich, które nie mogły uciec z Ukrainy. Pokażmy, że rok po wybuchu wojny wciąż jesteśmy z Ukraińcami! Niech zobaczą, jak wielu mają przyjaciół!

czytaj więcej

Mamy już:
14 863
Potrzebujemy:
25 000