Zobaczcie jak zmieniła się Justine!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

11.05.2021

Justine ma dwa latka i jest jedną z bliźniaczek. Od początku była słabsza od siostry, ale duży problem pojawił się miesiąc temu, gdy niedożywiony organizm dwulatki zaatakowała ostra malaria. W dniu przyjęcia bardzo się o nią baliśmy. Pierwsze zdjęcie zostało zrobione właśnie wtedy. Dziś, choć trudno jeszcze wywołać na jej twarzy uśmiech, jest już bezpieczna i coraz silniejsza. Zobaczcie jak się zmieniła!!!

Najgorsze co może spotkać rodzinę to chwila, w której brakuje dla dziecka lekarstwa na chorobę. W przypadku naszych pacjentów lekarstwem zwykle nie są nieosiągalne i kosztowne procedury medyczne, ale zwykły posiłek, choćby dwa razy dziennie. Głód zagląda pod strzechy kongijskich chat i stawia ich mieszkańców w sytuacjach bez wyjścia. To Wy Drodzy Państwo jesteście dla nich ostatnią deską ratunku.

Posiłek dla dziecka z chorobą głodową to zaledwie 15 złotych. Wystarczy kilka kliknięć w Dobroczynne24, by nakarmić jednego z naszych podopiecznych.

Pomoc pilnie potrzebna

Uratujmy Aptekę dla Najuboższych w Togo

To kwota, która pozwali na wyposażenie aptecznych półek na pierwsze półrocze. Zajmą się tym Ania i Mateusz, którzy jeszcze w lutym przylecą na miejsce i zapełnią półki najpotrzebniejszymi antybiotykami, lekami przeciwmalarycznymi i przeciwbólowymi. Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam.

czytaj więcej

Mamy już:
10 416
Potrzebujemy:
30 000