Pilna pomoc!

Covid-19 w Ntamugendze! Walczymy o życie pacjentów

Pierwsze przypadki Covid-19 w naszym szpitalu w Ntamugendze! Potrzebujemy materiałów ochrony osobistej, leków i kroplówek. Razem z personelem szpitala przygotowujemy się do walki o życie pacjentów! Stańcie do tej walki razem z nami!

czytaj więcej

Mamy już:
21 406
Potrzebujemy:
20 000

Wspólnie odbudujemy nasze centrum!

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
prowadzimy świetlicę dla

60

dzieci w wieku od 3 do 6 lat
organizujemy warsztaty z j. angielskiego, krawiectwa i obsługi komputera dla

108

młodych ludzi
miesięcznie szkolimy ok.

150

opiekunów dzieci z podstaw pozytywnego rodzicielstwa

18.04.2021

Już naprawdę niewiele nam brakuje!!! Do osiągnięcia celu zbiórki zostało niecałe 7000 złotych!!! Wasze pieniądze już pracują na to, by ludziom, którzy po pożarze zostali z niczym, przywrócić godność i nadzieję.

Tymczasowy budynek na naszym terenie już stoi. Dzieci przychodzą tu codziennie. Nie mogą doczekać się kiedy wszystko będzie gotowe.

Prócz odbudowy naszego centrum, dystrybuujemy paczki z pilną pomocą zawierające żywność, środki czystości, garnki, maty do spania i najbardziej potrzebne do codziennego funkcjonowania przedmioty, odbudowujemy spalone domy i uruchomiliśmy ujęcie czystej wody.

Zróbmy to jeszcze dziś!!! Dokończmy zbiórkę. Powiedzmy tym ludziom, że nie są sami! Dołączcie do akcji również przez udostępnianie i zachęcanie do niej innych.