Wspólnie odbudujemy nasze centrum!

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
wzbogacamy dietę i zapewniamy niezbędne produkty gospodarstwa domowego dla

kilkudziesięciu

najsłabszych uchodźców

18.04.2021

Już naprawdę niewiele nam brakuje!!! Do osiągnięcia celu zbiórki zostało niecałe 7000 złotych!!! Wasze pieniądze już pracują na to, by ludziom, którzy po pożarze zostali z niczym, przywrócić godność i nadzieję.

Tymczasowy budynek na naszym terenie już stoi. Dzieci przychodzą tu codziennie. Nie mogą doczekać się kiedy wszystko będzie gotowe.

Prócz odbudowy naszego centrum, dystrybuujemy paczki z pilną pomocą zawierające żywność, środki czystości, garnki, maty do spania i najbardziej potrzebne do codziennego funkcjonowania przedmioty, odbudowujemy spalone domy i uruchomiliśmy ujęcie czystej wody.

Zróbmy to jeszcze dziś!!! Dokończmy zbiórkę. Powiedzmy tym ludziom, że nie są sami! Dołączcie do akcji również przez udostępnianie i zachęcanie do niej innych.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
67 435
Potrzebujemy:
60 000