Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Wspólnie odbudujemy nasze centrum!

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
prowadzimy świetlicę dla

60

dzieci w wieku od 3 do 6 lat
organizujemy warsztaty z j. angielskiego, krawiectwa i obsługi komputera dla

108

młodych ludzi
miesięcznie szkolimy ok.

150

opiekunów dzieci z podstaw pozytywnego rodzicielstwa

18.04.2021

Już naprawdę niewiele nam brakuje!!! Do osiągnięcia celu zbiórki zostało niecałe 7000 złotych!!! Wasze pieniądze już pracują na to, by ludziom, którzy po pożarze zostali z niczym, przywrócić godność i nadzieję.

Tymczasowy budynek na naszym terenie już stoi. Dzieci przychodzą tu codziennie. Nie mogą doczekać się kiedy wszystko będzie gotowe.

Prócz odbudowy naszego centrum, dystrybuujemy paczki z pilną pomocą zawierające żywność, środki czystości, garnki, maty do spania i najbardziej potrzebne do codziennego funkcjonowania przedmioty, odbudowujemy spalone domy i uruchomiliśmy ujęcie czystej wody.

Zróbmy to jeszcze dziś!!! Dokończmy zbiórkę. Powiedzmy tym ludziom, że nie są sami! Dołączcie do akcji również przez udostępnianie i zachęcanie do niej innych.

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->