Podaruj posiłek terapeutyczny dla dziecka

Mauretania

Państwo w północno-zachodniej Afryce, położone nad Atlantykiem, w strefie Sahelu. Powierzchnię Mauretanii zajmują w większości piaski Sahary (ponad 80%). Jest to czwarty najbardziej wrażliwy kraj na świecie pod względem zmian klimatycznych. Powracające cykle długotrwałych susz (skutkujące degradacją zasobów naturalnych) oraz pogłębiający się deficyt wody dodatkowo powodują, że kraj zmaga się z dużym problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego. Choć żyje tam zaledwie 4,8 mln ludzi, jest to klasyczny przykład problemu głodu wynikającego z ubóstwa i niewystarczającej produkcji żywności.

Garść informacji:
  • jeden z najbiedniejszych krajów świata – w niektórych jego regionach ludzie żyją za mniej niż 1,25 dolara dziennie
  • krajowa produkcja zbóż zaspokaja jedynie około jednej trzeciej krajowego zapotrzebowania na żywność
  • Jedno na pięć dzieci cierpi na chroniczne niedożywienie
  • Prawie 25% populacji żyje poniżej granicy ubóstwa
Uratowaliśmy od choroby głodowej

243

dzieci w 2023 r.
Opieką otoczyliśmy

kilkanaście

osób niepełnosprawnych

14.04.2021

Od początku 2019 r. Dobra Fabryka działa w Mauretanii. Finansujemy tu działanie ośrodka dożywiania prowadzonego przez zgromadzenie sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. W tym jednym z najbiedniejszych krajów świata, którego powierzchnia to w 80% piaski Sahary, trudno jest wyprodukować wystarczająco żywności dla wszystkich obywateli, choć to zaledwie 4 mln ludzi. Co trzeci mieszkaniec Mauretanii żyje poniżej granicy ubóstwa, co czwarte dziecko poniżej piątego roku cierpi z powodu niedożywienia. Musimy tu być i robić to, co jest naszym głównym zadaniem – wyrównywanie ludziom szans.

Od stycznia liczba nowych dzieci, które potrzebują ratunku i zgłaszają się z prośbą o pomoc do centrum w Kaédi, podwoiła się. Od początku roku już ponad setka maluchów zakończyła terapie i wróciła do domu. Dzięki Wam co miesiąc kupujemy dla nich kilkadziesiąt kilogramów ryżu, mleko, mąkę, fasolę, środki czystości. Siostry według specjalnej receptury przygotowują odżywcze posiłki, które pomagają niedożywionym małym organizmom w szybkim nadrobieniu braków dietetycznych. Kupujemy też lekarstwa i finansujemy hospitalizację tych najsłabszych. Z kolei tym, które nabrały już wystarczająco sił, by pójść po raz pierwszy do szkoły, pomagamy sfinansować wyprawkę i czesne.

W okolicy nie ma drugiego takiego miejsca, więc gdyby nie Wy te dzieciaki tych szans by po prostu nie miały.

Dołącz do nas i podaruj dziś posiłek terapeutyczny dla dziecka, dla którego głód to już nie tylko chwilowe poczucie dyskomfortu, ale odbierający siły i zdrowie stan, który trwa za długo i który trzeba przerwać właśnie w tej chwili.