Wracamy na granicę! Sytuacja znów się komplikuje

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

08.03.2022

Wracamy na granicę! Sytuacja znów się komplikuje. Kolejka do przejścia w Krościenku wczoraj znów ciągnęła się przez wiele kilometrów. Wzmożony ruch obserwują też nasze kontakty na innych przejściach. Przynajmniej 6 osób zmarło z wyziębienia oczekując na przeprawę. Najbliższe noce będą bardzo chłodne. Spodziewamy się nawet 11 stopni na minusie. Tysiące ludzie znów potrzebują tego, by ich ogrzać.

Bądźcie z nami, śledźcie nasze relacje, udostępniajcie posty i wspierajcie naszą zbiórkę Na pomoc Ukrainie! W ten sposób możecie wyprodukować z nami jeszcze więcej ciepła i robić z nami dobrą robotę na granicy!

Przygraniczny pas po ukraińskiej stronie to nie jedyny obszar naszych działań. Codziennie wysyłamy transporty w głąb kraju. Nasza pomoc dotarła już do Lwowa i Kijowa. Kolejny transport z ciepłymi ubraniami i butami wyjeżdża zaraz do Rowna. 

W ostatnich dniach stworzyliśmy też kompletny system zarządzania potrzebami uchodźców dla Dworca Zachodniego, który rusza lada chwila pod czujnym okiem Ady Porowskiej z Kamiliańskiej Misji Opieki Społecznej.

Za kilka dni opowiemy Wam też o kolejnych pomysłach. Opracowujemy właśnie projekty rozwojowe dla osób, które już znalazły się w Polsce i potrzebują odnaleźć się w zupełnie nieznanej, obcej rzeczywistości.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000