Wracamy na granicę! Sytuacja znów się komplikuje

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

08.03.2022

Wracamy na granicę! Sytuacja znów się komplikuje. Kolejka do przejścia w Krościenku wczoraj znów ciągnęła się przez wiele kilometrów. Wzmożony ruch obserwują też nasze kontakty na innych przejściach. Przynajmniej 6 osób zmarło z wyziębienia oczekując na przeprawę. Najbliższe noce będą bardzo chłodne. Spodziewamy się nawet 11 stopni na minusie. Tysiące ludzie znów potrzebują tego, by ich ogrzać.

Bądźcie z nami, śledźcie nasze relacje, udostępniajcie posty i wspierajcie naszą zbiórkę Na pomoc Ukrainie! W ten sposób możecie wyprodukować z nami jeszcze więcej ciepła i robić z nami dobrą robotę na granicy!

Przygraniczny pas po ukraińskiej stronie to nie jedyny obszar naszych działań. Codziennie wysyłamy transporty w głąb kraju. Nasza pomoc dotarła już do Lwowa i Kijowa. Kolejny transport z ciepłymi ubraniami i butami wyjeżdża zaraz do Rowna. 

W ostatnich dniach stworzyliśmy też kompletny system zarządzania potrzebami uchodźców dla Dworca Zachodniego, który rusza lada chwila pod czujnym okiem Ady Porowskiej z Kamiliańskiej Misji Opieki Społecznej.

Za kilka dni opowiemy Wam też o kolejnych pomysłach. Opracowujemy właśnie projekty rozwojowe dla osób, które już znalazły się w Polsce i potrzebują odnaleźć się w zupełnie nieznanej, obcej rzeczywistości.