Wirus nam niestraszny!

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
wzbogacamy dietę i zapewniamy niezbędne produkty gospodarstwa domowego dla

kilkudziesięciu

najsłabszych uchodźców

24.04.2020

Do tej pory łącznie popłynęło z Dobrej Fabryki do potrzebujących prawie 1000 litrów dezynfekantów❗️Wsparliśmy nimi Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej, Wspólnotę Sant’Egidio, Lekarzy Nadziei, Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym, jadłodajnię ss. Elżbietanek w Poznaniu, Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, Hospicjum w Gliwicach, Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ, Szpital w Bielsku-Białej i Kliniczny Szpital przy ul. Karowej w Warszawie.

W ramach naszej odpowiedzi na epidemię COVID-19 do wspieranych przez nas placówek medycznych dotarło kilkaset masek, kombinezonów i przyłbic.

Zrobiliśmy kolejne zakupy żywności dla wszystkich dziesięciu domów Chleb Życia – Siostra Małgorzata Chmielewska.

W drodze na grecką wyspę Lesvos jest kilkadziesiąt kilogramów środków czystości. Wciąż karmimy dzieciaki w Morii, przygotowując dla nich ciepłe posiłki.

W Bangladeszu rozdaliśmy już kilka tysięcy pakietów z informatorami, maseczkami, rękawiczkami i mydłem. Lada dzień udostępnimy wszystkim potrzebującym ujęcie czystej wody w naszym centrum, będziemy szkolić i rozdawać środki czystości jeszcze większej liczbie mieszkańców największego obozu dla uchodźców na świecie.

W ostatnich tygodniach wyprodukowaliście w Dobrej Fabryce naprawdę dużo DOBRA! Dziękujemy!

? Epidemia się jednak jeszcze nie skończyła. Nie możemy zameldować wykonania zadania, bo wciąż jesteśmy na froncie walki z nią i wciąż spływają do nas prośby o wsparcie. Nasza zbiórka na pomoc polskiej służbie zdrowia trwa! To, co zebraliśmy do tej pory, już przeznaczyliśmy na zakupy i wysłaliśmy do miejsc, w których podstawowych środków ochrony osobistej brakuje.

Zagrożony jest każdy z nas, ale tymi, o których dbać musimy w pierwszej kolejności, są pracownicy służby zdrowia. Jeśli ich zdrowie ucierpi, nam nikt nie pomoże! Wspieraj z nami walkę z wirusem, zapewniając personelowi medycznemu narzędzia niezbędne do pracy! Razem z Wami możemy wyprodukować jeszcze więcej dobra, ale potrzebujemy Waszego wsparcia.