Spełnij marzenie Mamy

Nakarm Jej głodne dziecko!

Od pokoleń miliony mam na całym świecie cierpi z powodu głodu, nie mogąc przerwać tego destrukcyjnego dziedzictwa w skutek skrajnej biedy i życia na terenach ogarniętych wojnami.

Od początku działalności Dobrej Fabryki uratowaliśmy już dziesiątki tysięcy dzieci. Każdego dnia trafiają do nas kolejne. Tylko dzięki Wam nie odmawiamy pomocy nikomu.

czytaj więcej

Mamy już:
13 814
Potrzebujemy:
20 000

Wirus nam niestraszny!

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
prowadzimy świetlicę dla

70

dzieci w wieku od 3 do 6 lat
organizujemy warsztaty z j. angielskiego, krawiectwa i obsługi komputera dla

108

młodych ludzi
miesięcznie szkolimy ok.

150

opiekunów dzieci z podstaw pozytywnego rodzicielstwa

24.04.2020

Do tej pory łącznie popłynęło z Dobrej Fabryki do potrzebujących prawie 1000 litrów dezynfekantów❗️Wsparliśmy nimi Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej, Wspólnotę Sant’Egidio, Lekarzy Nadziei, Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym, jadłodajnię ss. Elżbietanek w Poznaniu, Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, Hospicjum w Gliwicach, Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ, Szpital w Bielsku-Białej i Kliniczny Szpital przy ul. Karowej w Warszawie.

W ramach naszej odpowiedzi na epidemię COVID-19 do wspieranych przez nas placówek medycznych dotarło kilkaset masek, kombinezonów i przyłbic.

Zrobiliśmy kolejne zakupy żywności dla wszystkich dziesięciu domów Chleb Życia – Siostra Małgorzata Chmielewska.

W drodze na grecką wyspę Lesvos jest kilkadziesiąt kilogramów środków czystości. Wciąż karmimy dzieciaki w Morii, przygotowując dla nich ciepłe posiłki.

W Bangladeszu rozdaliśmy już kilka tysięcy pakietów z informatorami, maseczkami, rękawiczkami i mydłem. Lada dzień udostępnimy wszystkim potrzebującym ujęcie czystej wody w naszym centrum, będziemy szkolić i rozdawać środki czystości jeszcze większej liczbie mieszkańców największego obozu dla uchodźców na świecie.

W ostatnich tygodniach wyprodukowaliście w Dobrej Fabryce naprawdę dużo DOBRA! Dziękujemy!

🔴 Epidemia się jednak jeszcze nie skończyła. Nie możemy zameldować wykonania zadania, bo wciąż jesteśmy na froncie walki z nią i wciąż spływają do nas prośby o wsparcie. Nasza zbiórka na pomoc polskiej służbie zdrowia trwa! To, co zebraliśmy do tej pory, już przeznaczyliśmy na zakupy i wysłaliśmy do miejsc, w których podstawowych środków ochrony osobistej brakuje.

Zagrożony jest każdy z nas, ale tymi, o których dbać musimy w pierwszej kolejności, są pracownicy służby zdrowia. Jeśli ich zdrowie ucierpi, nam nikt nie pomoże! Wspieraj z nami walkę z wirusem, zapewniając personelowi medycznemu narzędzia niezbędne do pracy! Razem z Wami możemy wyprodukować jeszcze więcej dobra, ale potrzebujemy Waszego wsparcia.