Walczymy z głodem - dołącz do nas!

Głód - Mauretania i Demokratyczna Republika Konga

Powierzchnię Mauretanii zajmują w większości piaski Sahary (ponad 80%). Jest to czwarty najbardziej wrażliwy kraj na świecie pod względem zmian klimatycznych. Choć żyje tam zaledwie 4,4 mln ludzi, jest to klasyczny przykład problemu głodu wynikającego z ubóstwa i niewystarczającej produkcji żywności.

Demokratyczna Republika Konga to drugi co do wielkości kraj w Afryce. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne, z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:

Mauretania

  • jeden z najbiedniejszych krajów świata – w niektórych jego regionach ludzie żyją za mniej niż 1,25 dolara dziennie
  • z powodu deficytu żywności, kraj musi importować 70 % żywności
  • 21% dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na chroniczne niedożywienie
  • 26,8% populacji w porze suchej, trwającej nawet 6 miesięcy, zmaga się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego

Demokratyczna Republika Konga

  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Razem w obu krajach uratowaliśmy ok.

793

dzieci od choroby głodowej w 2023 r.
Oba ośrodki przyjmują

165

dzieci tygodniowo

23.07.2020

Siła sprawcza każdej złotówki, którą przeznaczacie na walkę z głodem, jest wielka. Chcecie się przekonać jak bardzo? Na zdjęciu tytułowym Francine, dokładnie miesiąc temu. Dziś, dzięki terapii w ośrodku dożywiania w Ntamugendze,  to już zupełnie inne, radosne dziecko (zdjęcie w galerii).

Personel ośrodka to nie cudotwórcy, choć wielu rodziców, którzy proszą ich o ratunek dla swoich pociech, nie potrafi myśleć o nich inaczej. To profesjonaliści, którzy codziennie walczą z najokrutniejszą, najskrajniejszą nędzą, która odbiera możliwość myślenia, pozbawia horyzontów i marzeń. Oni potrafią to robić, ale mogą działać tylko dzięki Wam.

Wszyscy znamy głód, czujemy go dwa, trzy razy dziennie. Nic nie jest w naszym życiu tak powszechnie obecne jak głód. Jednocześnie dla większości z nas nic nie jest równie odległe jak prawdziwy głód, który prowadzi na cienką krawędź życia i śmierci.

Francine za kilka dni opuści nasz ośrodek. Będziemy ją regularnie odwiedzali, sprawdzali, czy jej rodzice wdrożyli w życie wiedzę z zakresu dietetyki i uprawy przydomowego ogródka, którą zdobyli podczas kuracji córki. Odzyskaliśmy dla dziewczyny dzieciństwo i uśmiech, rodziców uchroniliśmy od tragedii.

Co pięć sekund dziecko poniżej dziesiątego roku życia umiera z głodu na planecie, która obfituje w bogactwa. Chcemy uratować jak najwięcej tych dzieciaków. Nie prosimy Was o wiele: 5, 10 złotych. Tyle wystarczy! Dzięki nim przekonamy Was, że wszyscy mamy wpływ na to, by ktoś nie umarł, nie był głodny.

Na początku działalności Dobrej Fabryki wyruszyliśmy na walkę z niedożywieniem dzieci w Demokratycznej Republice Konga. Za kilka dni minie sześć lat, odkąd pomagamy najsłabszym. Proponujemy Wam kilka sposobów, by robić to wspólnie z nami:

✅ Angażując się w projekt Inwestycja Życia i decydując się na długofalowe wsparcie ośrodka dożywiania w Kongu i Mauretanii. Wykupując akcję, dołączysz do elitarnego grona współpracowników naszej Fundacji, którzy w bardzo namacalny sposób będą walczyć z głodem i każdego miesiąca uratują dziesiątki dzieci. Świadectwem Twojej determinacji w walce o to, by na świecie było coraz mniej głodnych dzieci, będzie imienny dokument, który od nas otrzymasz.

✅ Poprzez projekt Przybij nam 5, który jest najprostszym na świecie narzędziem, by ów świat zmieniać! To jest możliwe już za 5 zł tygodniowo. Naprawdę! Ustaw zlecenie stałe na 5 zł tygodniowo lub 20 zł miesięcznie i przekonaj się jak wielkie rzeczy jesteśmy w stanie wspólnie zrobić.

✅ Odwiedzając nasz Sklep z Dobrem, możesz ufundować posiłek terapeutyczny dla dziecka z chorobą głodową. Wystarczy 15 zł. Każdy jest ważny, by w trakcie trzymiesięcznej kuracji, dziecko odzyskało siły.

Dołącz do nas!