W każdy czwartek zapalamy światło dla Ukrainy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

11.03.2022

Dziś za nami wyjątkowa misja. Po ukraińskiej stronie granicy spotkaliśmy się z Ivanem – od dziś szefem naszego ukraińskiego zespołu. Przekazaliśmy mu kilkadziesiąt termosów, kilkaset kanapek, cały bagażnik kocy, batonów, pieluch, konserw, makaronów, kabanosów, cukru i śpiworków dla dzieci. Przydadzą się bardzo jeszcze dziś! My stoimy na granicy, a Ivan jest już w drodze do miejsca, gdzie spotka się z potrzebującymi. Przekaże im ciepło i zapasy na najbliższe dni.

Wspólnie z Ivanem zapaliliśmy też Światło dla Ukrainy. Dziś, dokładnie dwa tygodnie od wybuchu wojny o godzinie 20:00, chcemy Was zachęcić do zapalenia w oknie światła. Będziemy to robili w każdy czwartek. Zapraszamy Was do zakupu przygotowanej przez Dobrą Fabrykę specjalnie na tę akcję świecy. Będzie ona nie tylko znakiem solidarności, ale cegiełką na pomoc ukrainie i bardzo konkretnym wsparciem naszych działań.

Dochód z każdej świecy pomoże nam:

  • Udzielać pomocy humanitarnej oczekającym na przeprawę po ukraińskiej stronie granicy.
  • Wysyłać kolejne transporty z żywnością, ciepłymi ubraniami i wszystkim, o co proszą merowie ogarniętych walkami miast.
  • Wyjść naprzeciw potrzebom matek i dzieci, które już są bezpiecznie w Polsce, ale potrzebują pomocy w opiece nad dziećmi, znalezieniu pracy, odnalezieniu się w zupełnie nowej, obcej dla nich rzeczywistości.

Zapal z nami światło dla Ukrainy! Slava Ukraini! 

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
227 121
Potrzebujemy:
200 000